Skocz do zawartości

Nie mogę skasować błędu airbag inpą e39 1999


roochacz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

Około 2-3 lata temu wyświetliła mi się kontrolka airbag skasowalem ją inpą i był spokój na parę miesięcy, w ciągu tego czasu pokazała się jeszcze mniej więcej 2 razy (zazwyczaj gdy miałem wtedy bardzo słaby akumulator) i ją skasowałem i znowu spokój. Ale ostatnio wyświetliła się i już nie mogę jej skasować inpą bo po wejściu w moduł airbag otrzymuję błąd "0009 no response from control unit", inne moduły działają. Bmw scanner nie próbowałem, ostatnio nie chce mi się połączyć z autem ale to chyba wina sterownikow w kompie, gdy próbuję się połączyć z autem otrzymuje "hardware is not ready". Co może być nie tak, są inne sposoby na usunięcie błędu airbagu np. zwarcie pinów na kostce podobnie jak z inspekcją? Czy może moduł mam padnięty? Gdy ta kontrolka się swieci airbag awaryjnie nie zadziała?

///TDS Power
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Może być walnięty sterownik, z pozostałymi modułami łączysz się? Nie zadziała.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moduł poduszek do e39 jest niekodowany, jedynie co to musisz dopasować w ncs ustawienia do swojego auta. Używek Mrs3 jest bardzo mało, są drogie i duże prawdopodobieństo, że kupisz uszkodzone. Jak już to szukaj z gwarancją rozruchową, ale za taki to 300-400zł.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich mam problem ze Świecąca kontrolka airbag. Jak kasuje to po kilku dniach znowu się zapala. Komunikat z kompa:Poduszka kierowcy za duża rezystancja-nieciagly. Jak wyjąłem bezpiecznik nr 40 to kontrolka się nie pali ale to nie jest rozwiązanie. Kombinowalem na różne sposoby i po kolejnym podpieciu kompa mam jeszcze jeden komunikat:czujnik zajęcia fotela zwarcie w obwodzie do plusa zasilania lub przerwa w obwodzie - nieciagly. Proszę o pomoc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czujnik zajęcia fotela zwarcie w obwodzie do plusa zasilania lub przerwa w obwodzie - nieciagly. Proszę o pomoc.

To drugie to nie będzie przypadkiem uszkodzona mata fotela? Wtedy trzeba kupić emulator z allegro za okolo 15zł. Tak sie dzieje od początku posiadania auta?

///TDS Power
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Kolega leci na dwa tematy..w drugim już otrzymał odpowiedź co robić.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Sprawdziłem i mam MRSZ3/A. Na necie znalazłem parę MRSZ3 które mnie najbardziej interesują, oprócz tego MRSZ4/16 oraz MRSZ3/R. Podejdą czy musi być koniecznie MRSZ3/A? I czy może być zamontowany z innego modelu niż e39?
///TDS Power
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Podaj numer części bmw Twojego modułu, 7 lub 11 znaków.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Kupiłem ponoć sprawny MRSZ4/16SB 65776920848, po podłączeniu inpa nadal pokazuje no response from control unit :( podmieniane na odłączonym akumulatorze, po podłączeniu nadal czerwona kontrolka która po odpaleniu fury tylko na ułamek sekundy gaśnie i znowu się zapala. Sprawdzony bezpiecznik 24 i 40 podobno od airbaga i są całe. Co robić jak żyć :O
///TDS Power
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś pewien,że poprawnie masz zainstalowany interfejs?? Sprawdzałeś na innym aucie, bo trochę dziwna sprawa,żebyś trafił dwa uszkodzone sterowniki poduszek. W jakim mieście urzędujesz?Bo widzę,że zachodniopomorskie w opisie
Ten post wyraża moją opinię w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko mnie w dniu jutrzejszym,ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez podania przyczyny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam innego auta aby to sprawdzić. Co do interfejsu to sprawdziłem ostatnio na innym - bmw scannerze. Też nie wykrywa mi modułu airbag :( ale oprócz tego nie łączy mi się podobnie jak inpa do modułów: SRS (airbag) LEW (czujnik skrętu kierownicy) SZM (panel z przyciskami pod radiem) GR2 (tempomat, który jednak działa) SHD (szyberdach). Więc teraz nie wiem czy to po prostu brak łączności interfejsów czy jednak trafiłem na padnięty moduł airbag (a przecież nie jest to mrsz3 które padają jak muchy)

y4m5-IvYYQQVxzbxC6u8gR0Dr9KwMw6A6alQalN-d12i77ee26UixH4Lr-RwdkoWcI2lDO-choS-gto7jzWisPlQHXoxajXW2fqtdfx2voUlYT0abJNfFDniCpspSQRB4LO4rZTdfBMqj69IFNCqWtWCKslhGLwYTTHGl6DM2UHuDjEWPRlQffsmzlX84FcloDaqHreA8-s1GUH7KD5PQRPzA?width=795&height=567&cropmode=none


received_417359308825595-1-1.jpg?psid=1


Do Kołobrzegu mam 120km :roll:

Edytowane przez roochacz
///TDS Power
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Do bmw scanner jest inny interfejs, ten nie będzie działać z tym programem.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do bmw scanner jest inny interfejs, ten nie będzie działać z tym programem.

Mam dwa osobne interfejsy. Jeden do inpy itp. od viakena oraz drugi dedykowany do bmw scannera, wersja 1.4, mam złącze 20 pin.


Dla-BMW-Scanner-1-4-0-Code-Reader-skaner-OBD-20pin-OBDII-Ddiagnistic-Adapter-Kabel-E.jpg

///TDS Power
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Aaa to inna kwestia..wygląda na to, że miałeś pecha ze sterownikiem.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Spróbowałem z kolejnym sterownikiem też MRSZ4/16SB końcówka 848 i nadal jest błąd NO RESPONSE FROM CONTROL UNIT. To już 3 moduł licząc fabryczny, może nie w nich problem... ale jeśli nie w nich, to w czym?
///TDS Power
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Chyba najwyższa pora przejrzeć schematy, może nie ma na nim zasilania.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wspomnę jeszcze o dziwnej sytuacji dzisiaj, z tym trzecim co ostatnio kupiłem modułem co 2-3 odpalenia auta kontrolka przestaje się świecić a za którymś razem znowu się zapala :O gdy zgaśnie i podłącze interfejsy to oba nie łączą się mimo wszystko

received_534283946978857.jpeg?psid=1&width=497&height=882

///TDS Power
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Może to mata, że czasem gaśnie, to chyba jedyna usterka airbag, która powoduje, że tak zachowuje się kontrolka poduszki. Jak nie świeci to spróbuj ponaciskać siedzisko fotela pasażera. Jeżeli chodzi ten moduł po wystrzale poduch to nie wiem jak go wygląda w tym przypadku.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to mata, że czasem gaśnie, to chyba jedyna usterka airbag, która powoduje, że tak zachowuje się kontrolka poduszki.

Też podejrzewałem matę, ale ludzie w necie piszą że po montażu emulatora i tak muszą wykasować błąd. Więc chyba jak raz złapie jakikolwiek błąd to trzeba go skasować. Wnioskuję z tego że gdyby moja mata przerywała, to w przypadku gdyby nagle "załapała" to błąd od tak by sobie chyba nie zniknął.

///TDS Power
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.