Skocz do zawartości

E39 równomierne stukanie podczas jazdy


czepekk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

E39 2.8 b+g

Mam problem ze stukaniem podczas jazdy. Zaczyna się to od prędkości około 40km/h do 80km/h. Jest to równomierne stukanie jakby coś było na kole i przy każdym obrocie występuje stuk. Nie ma różnicy czy rozpędzam auto czy np "jadę

na wciśniętym sprzęgle/luzie".

Zmieniałem koła tył na przód, opony, całkiem inne koła a problem nadal występuje. Mechanicy nie wiedzą co to może być, metodą prób wymieniłem: tarcze i klocki przód, łączniki stabilizatora, tuleje pływające, tuleje wahaczy, krzyżak kolumny kierowniczej. W zawieszeniu nie ma luzów. Gdy podniosłem auto i koła były w powietrzu stukanie nie występuje.

Czy ktoś spotkał się z podobnym problemem? Co można jeszcze sprawdzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Łożysko? Kręciłeś każdym kołem na podnośniku?

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój tok myślenia:

Zmienione koła, problem pozostał = koła są ok.

Nieobciążone zawieszenie przestaje pukać = problem musi być w części, której obciążenie albo położenie zmienia się wraz z podniesieniem samochodu.

Prędkość od 40 do 80 km/h = nie od 0 km/h, więc coś musi być obciążone bardziej przy tej prędkości.


Z której części auta wydobywa się dźwięk? Czy sprawdziłeś mocowanie elementów pod samochodem? Jakiś czas temu czytałem posta o tym, że luźny pancerz linki powodował jakieś pukania, stąd pytanie. Masz możliwość nagrania tego dźwięku?


Tak się zastanawiam - podniesienie samochodu eliminuje dźwięk - a może to tylko kwestia tego, że jego źródło nie znajduje się na osi napędzanej? ;)


I jeszcze jedno pytanie: czy nie masz gdzieś luźnych elementów plastikowych? Może jakaś osłona się rusza i taki dźwięk powstaje? Albo czy nie masz gdzieś podejrzanie czystego plastiku, który o coś ociera?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mechaników dźwięk wydobywa się z tyłu. Te stukanie to nie tylko dźwięk ale także "czuć" lekką wibrację podczas stuknięcia, dlatego np pancerz linki raczej nie byłby w stanie tego dokonać.


Nie widać żadnych luźnych elementów ani przetartych.

Raczej na nagraniu nie będzie to słyszalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.