Skocz do zawartości

E60 520D 163 KM / KLIMA / DRGANIA


kacpameister

Rekomendowane odpowiedzi

witam!


ludziska mam pytanko 520d e60, drgania furmanki, dylemat nastepujacy podczas wlaczania klimy auto nieznacznie ale jednak lekko odczuwalne bardziej drzy i slychac tez delikatnie te zmiane, że włączam klime. Jak mówiłem nie jest to jakies mega slyszalne w sumie slabo, drgania tez potężnie odczuwalne nie sa ale jednak! a gdy wcisne przycisk OFF to auto chodzi normalnie - pytanie czy to po prostu sprezarka iz wieksze obciążenia na silniku i tak po prostu jest? czy jednak jakies lozysko od klimy / kolo pasowe / wentylator / czynnik klimatyzacji mniejszy czy inny problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to pomoże:

 

Witam

Jak włączam klimatyzację, gdy jest chłodniej i nie ma potrzeby chłodzenia wnętrza dajmy poniżej 20 stopni to z panelu środkowego w kabinie słychać takie dziwnę dźwięki, buczenia. Narastają one przy dodawaniu i odejmowaniu gazu jakby jakiś silnik dodatkowy pracował tak się wydaję. Gdy jest gorąco latem i klima chłodzi nic takiego nie słychać, zupełna cisza. Klimatyzacja była nabijana na wiosnę tego roku więc czynnika na pewno nie brakuje, a i chłodzi tak jak powinna. Tylko czemu jak jest zimno to tak ćwierka, buczy. Ciekawy przypadek, dlatego teraz wyłączam klimę, bo i tak nie potrzebna, a włączam tylko na trochę co jakiś czas, żeby się przesmarowała.

 

jest tam silniczek z wentylatorkiem od pomiaru temperatury wewnętrznej auta. Rozkręć i przesmaruj np slik w sprayu

 

A jeśli nie sam panel to trzeba szukać w problemu w spreżarce. Ale ja właśnie miałem takie buczenie w czujniku temperatury w panelu właśnie. Najpierw asekuracyjnie prysnałem w niego sprezonym powietrzem i zaczął hałasować. Potem prysnałem smareł i jest lepiej, ale nie jest dobrze :) Musisz zdjąć dekor i wtedy będzie dostęp do czujnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.