Skocz do zawartości

4.8i jakie spalanie ale tylko realne !!!


czarny bmw

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem Nowym od 2 tygodni właścicielem e70 4.8i - jakie macie spalanie?

Wiem, że wszystko zależy od nogi ale pytam się bo przesiadłem się po 8 latach z e53 3.0i i chciałbym wiedzieć czy u mnie wszystko jest ok.

Nie będę ukrywał ale za 2 tygodnie wstawiam LPG bo z takim zamiarem kupowałem te auto.

Z resztą w poprzednim też miałem LPG. (trasa 18L max 160 km/h a miasto 22L, średnio zawsze około 20L)

Pytam o spalanie bo zrobiłem na benzynie już 3tys km i wyniki są takie:

trasa max 140-150km/h 14,5-16L i to uważam za dobry wynik, ale miasto...

to już inna bajka (miasto 130tys mieszkańców) i niestety 28L/100km jeżdżąc bez wariacji.

Żadnych błędów silnika nie mam, przebieg 194tys rocznik 2009.

Z góry dzięki za info.


Pozdrawiam


PS. dźwięk silnika obłędny :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

28L w mieście to musiał byś jeździć max dynamicznie sprawdz temperaturę silnika w ukrytym menu może termostat nie trzyma.

U mnie wychodzi tak trasa do 120km/h 13L do 150km/h ok 15L trasa ok 200km/h 20L gwneralnie w trasie to prędkość dzielona na 10 = spalanie.

Miasto nie duże ok 20tyś mieszkańców ok 17-20L komputer pokazuje 18.5 z 10tyś km w rzeczywistości spalanie jest ok 0.5-1L większe. Po mieście jeżdżąc max oszczędnie da się uzyskać okolice 15.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te 28L w mieście to podczas świąt, także max 50 km/h bo wszyscy na zakupach ale i tak wolno jeździłem.

Z tym sprawdzeniem temperatury silnika to nie wiem jak do końca to robić. Uczę się tego auta.

Wczoraj wymieniłem tylne klocki bo wyświetlił mi się komunikat na czerwono o wymianie okładzin. niestety byłem w trasie i zanim wymieniłem łącznie z czujnikiem to zrobiłem ok. 800km.

Chcąc zrobić dezaktywację wymiany klocków (ręcznie przycisk kilometrów + BC + reset) nie mogę niestety tego usunąć. tak samo inspekcji oleju która świeci na czerwono.

Informacje dotyczące silnika są ok, żadem CHECK się nie pali, także nie wiem czy mam problem z termostatem.

może po prostu za dużo do hamowań do zera i rozpędzania od zera do nie dużych prędkości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miasto, krótkie odcinki, 5-10 km, gdzie jeszcze się nie dogrzeje silnik to 20-22 l. gazu.

Trasa - autostrada do 150 km/h, normalnie jadąc, bez zamulania, redukcje, wyprzedzanie to około 16-17l. gazu.

Ładnie wyżej kolega napisał, im szybciej, tym spalanie już rośnie proporcjonalnie :)

Generalnie uważam, że jak na tą masę, szerokie koła z tyłu i duży współczynnik oporu powietrza, to spalanie jest OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku komputer przekłamuje i to parę litrów, może ze względu na gaz. Na trasie do Warszawy pokazał 13,5 l a realne wyszło 17,5 l.

 

Na pewno przekłamuje względem spalania gazu bo komputer wyświetla parametry dla benzyny.

Ale pytałem czy komuś przekłamuje tylko na benzynie, np komp pokazuje 23L a w realu jest więcej.

W poniedziałek zakładam instalację gazową. Wtedy wszystko się okaże. Ważne żeby nie zapalał się CHECK. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
12,7-13,4 beznyna na trasie do 140kmh - M pakiet kapcie 315 tyl przod 275

 

To bardzo dobry wynik.

A jak w mieście?

 

W miescie wychodzi ok 15-16 przy spokojnej jezdzie

 

Witam ponownie.

Niemożliwe żeby tyle tylko palił ten silnik w mieście.

Przecież katalogowo pali 20L

A przecież producent zawsze zaniża

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.