Skocz do zawartości

Bmw f10 528i problem po wymianie świec


Sebaelo5

Rekomendowane odpowiedzi

  • 11 miesięcy temu...
Dziwne bo u mnie to też się stało po zrobieniu 15km od wymiany świec i oleju, męczę się z tym już tydzień .W tym czasie wymieniłem silnik valvetronica bo miałem błąd już wcześniej i wyczyściłem nagar na dolocie,jutro poszukam rurki o której mówisz.Dzięki za podpowiedź bo już pomału ręce opadają,ogarniam to sam ponieważ mam obawy że w warsztacie też będą wymieniać wszystko po kolei.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Mam to samo... przebieg 87tk.

prosta wymiana oleju i świec i dramat.

Mechanik poprawił to zmieniając "przerwe" na świecy co w/g mnie nie było to dobre ale zabrałem od niego samochód i 16 czerwca oddaję go do innego mechanika z "kompem z serwisu BMW"

Co najlepsze na świecach Beru był problemy, zamieniłem na oryginalne i to samo. Na wolnych obrotach było ok dostał obciążenie (dodanie gazu przyspieszanie) i wskakiwał w tryb awaryjny chodził na 3 cylindrach. Bład iskry i też wtrysku.

Zasugeruje mechanikowi to co było powyżej o tym wężyku od podciśnienia a możesz podrzucić fotkę który to.?

Jeszcze będzie montaż haka :-) westfali Ciekawe jak wyjdzie :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Na przykładzie mojego szwagra koszty +- 15tys

Z powodu nie otwierania się drugiej rury wydechowej za dużo spalin trafiało do silnika samochód się dusił i wypadał cylinder kilka komputerów i zawsze ta sama diagnoza (cewki lub świece może wtryski) dopiero ogarnięty mechanik z Polski znalazł ten wężyk podciśnieniowy który przepalił wydech koszt wężyka w Aso 50zl ;) auto od tamtej pory (2 lata ) działa bez zarzutu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
ciekawi mnie cóż to za magiczny przewód... może posiada jakąś nazwę? :D

 

Magiczna nazwa tego przewodu to "przewod podcisnienia". Dobrze wiedziec ze takie awarie sie zdarzaja, moze to niektorym oszczedzic sporo nerwow i pieniedzy. Schemat tego wyglada tak jak na tym obrazku:


http://ills.bmwfans.info/awlc.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.