Skocz do zawartości

Klocki hamulcowe przód - termin wymiany


Jmahorow

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

W moim X1 przy przebiegu 46tys km zapalił się żółty komunikat ze "okładziny hamulcowe do wymiany za 2000 km". Wartość spadła do 0km i teraz wyświetla na czerwono "Wymiana okładzin hamulcowych przednich" - minął termin wymiany ! Zaległy od 40km i rośnie. Byłem w ASO przy okazji II przeglądu przy przebiegu 49 tyś km. Sprawdzili stan klocków z przodu i zostało na wewnętrznym ponoć 4,5mm. Nie zdecydowałem się jeszcze na wymianę. Jak myślicie ile jeszcze mogę przejechać na tych klockach? Przy jakiej grubości czujnik styka się z tarczą, pojawi się jakieś wtedy ostrzeżenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Dziwne.

U mnie (o czym pisałem powyżej) czerwony komunikat zaświecił się dopiero w momencie przetarcia czujnika. I faktycznie czujnik był przytarty, klocek miał jakieś 2.5mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy czerwony komunikat o wymianie klocków palący się na stałe zawsze oznacza przetarcie czujnika? Wszedłem w menu chcąc sprawdzić czy jest możliwość resetu okładzin hamulcowych i wyświetliła się informacja że "Reset możliwy". Gdyby czujnik był przetarty to chyba nie dałoby się zrobić resetu?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Ja kiedyś miałem „Reset możliwy” po czym jak chciałem go wykonać, pojawiał się komunikat, że reset nieudany (czy coś w tym stylu). Dopiero po wymianie czujnika reset się udał (czujnik jak się okazało był minimalnie przytarty, choć na pierwszy rzut oka wydawał się nie ruszony).


Aczkolwiek nie twierdzę, że u Ciebie też tak jest i że klocki są na pewno do wymiany. Może opisany wcześniej algorytm działa jednak inaczej, albo zmienili logikę działania w którejś z wersji softu…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli żeby się przekonać to najlepiej spróbować wykonać RESET. Jeśli czujnik jeszcze się nie przetarł to wniosek z tego że RESET zostanie wykonany i co dalej? Jak czujnik się rzeczywiście przetrze z powrotem zapali się czerwony komunikat "Okładziny hamulcowe zużyte"?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

A co serwis powiedział na ten czerwony komunikat po tym jak sprawdzili, że zostało 4.5mm klocka..?

Że masz jeździć z tym świecącym na czerwono komunikatem? Do kiedy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak byłem w serwisie to palił się jeszcze żółty komunikat, odliczał już poniżej 100km. Powiedzieli że 4,5mm klocka wystarczy na ok 5tys km. Dzisiaj chciałem się przekonać czy wykonanie resetu coś zmieni, ale nic. Po wykonaniu resetu dalej się świeci komunikat. Wniosek z tego że czujnik chyba się już przetarł. Coś serwis chyba źle sprawdził. Kupuję klocki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

No to daj znać czym się ostatecznie skończyło.

Bo szczerze mówiąc czerwony komunikat przy klocku 4.5mm byłby naprawdę… dziwną sytuacją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okazało się że ASO nieprawidłowo oceniło grubość wewnętrznego klocka. Gdy zdjąłem klocki czujnik już był przetarty i zostało 2-3mm. Dobrze że nie czekałem dłużej z wymianą. Stąd też pewnie nie dało zrobić się RESETU. Po wymianie wszystko OK. Zauważyłem że po zresetowaniu przebieg wymiany przednich klocków jest zaprogramowany na 32tys km, dlaczego tak krótko?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Czyli wszystko się zgadza, algorytm działa tak jak opisywaliśmy wcześniej.

Czemu po resecie 32.000km…? Algorytm przelicza sobie styl jazdy kierowcy, najwidoczniej w Twoim wypadku hamulce są dosyć aktywnie używane…


P.S.

„Fajne” to ASO, które oceniało stan klocków…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Na poprzedniej stronie masz napisane jak algorytm działa. Podglądu na bieżąco w tym modelu nie ma (za tanie auto) :wink: natomiast pierwszy żółty komunikat pojawi się przy 5000km do końca klocków.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...
  • 3 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.