Skocz do zawartości

F11 535d X-Drive szarpanie przy przyśpieszaniu


Voron

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Może ktoś z Was miał podobny problem. Otóż ostatnio podczas bardziej dynamicznego przyspieszania (ale bez szału) na niższych biegach szarpie, tak jakby koła traciły na moment przyczepność. Skrzynia zmienia biegi bardzo płynnie, a opisane szarpanie jest podczas jazdy na danym biegu między zmianami przełożeń. W sumie problem pojawił się po zmianie opon na zimowe, ale to nie powinno mieć wpływu, bo dzieje się tak na suchym, a ciśnienie opon jest ok.

Czy to konwerter (sprzęgło hydrokinetycze) czy coś innego wcześniej radzicie sprawdzić?


Pozdrawiam

Andrzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Może ktoś z Was miał podobny problem. Otóż ostatnio podczas bardziej dynamicznego przyspieszania (ale bez szału) na niższych biegach szarpie, tak jakby koła traciły na moment przyczepność. Skrzynia zmienia biegi bardzo płynnie, a opisane szarpanie jest podczas jazdy na danym biegu między zmianami przełożeń. W sumie problem pojawił się po zmianie opon na zimowe, ale to nie powinno mieć wpływu, bo dzieje się tak na suchym, a ciśnienie opon jest ok.

Czy to konwerter (sprzęgło hydrokinetycze) czy coś innego wcześniej radzicie sprawdzić?


Pozdrawiam

Andrzej

 

Ja mam to samo. Sprzęgło zrobiłem olej w skrzyni też zmieniłem teraz będę robił adaptacje zębatki xdrive. Miałem też zdjąć kolektor ssący ale mechanik zobaczył że poci się chlodniczka spalin a byla już sobota przed świętami więc nieruszal aby auta nie uziemić . Przeczyszcze kolektor a z chlodniczka pojadę na akcje serwisowa to będę mógł powiedzieć czy to coś z tych rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
Dla potomności :)

Problem rozwiązany i winowajcą okazały się półosie przednie. Po ich wymianie wszystko śmiga aż miło.

 

U mnie to samo chyba było bo oddałem do regeneracji wszystkie wahacze i sworznie oraz zakupiłem nowe dwie półosie chociaż strzelona była jedna. Polecam Regum z Poznania oddając wszystkie oryginalne wahacze i sworznie dostałem zregenerowane na oryginał i na profesjonalnym sprzęcie wszystkie 12 wahaczy wszystkie

sworznie oraz końcówki drążków za 1600zl pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słowem klucz jest „REGENERUJĄ”, a nie na czym to robią

 

Jak tam kto woli dać 12tys za oryginał w serwisie. Zresztą większość serwisów twierdzi że robią tak jak oryginał i dają gwarancję . Ja bym nie założył zamienników lemfordera bo za 10tys km auto wraca na warsztat a tu że 100 tys przy najmniej po naszych drogach przejedzie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tam kto woli dać 12tys za oryginał w serwisie. Zresztą większość serwisów twierdzi że robią tak jak oryginał i dają gwarancję . Ja bym nie założył zamienników lemfordera bo za 10tys km auto wraca na warsztat a tu że 100 tys przy najmniej po naszych drogach przejedzie .

 

Spora wiedza i doświadczenie jak na "PierwszeBMWf11" :D


Jak rozumiem, Lemforder czy TRW robi części z papieru, a te sztuki co idą na pierwszy montaż do BMW składają w tajnych fabrykach, o których istnieniu i technikach produkcji wiedzą tylko oni i.. oh, wait, ten zakład REGENERUJĄCY, który reklamujesz :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Dla potomności :)

Problem rozwiązany i winowajcą okazały się półosie przednie. Po ich wymianie wszystko śmiga aż miło.

 

cześć, wymieniałeś półosie na oryginalne BMW czy jakieś zamienne np. Löbro?

G31 520d xDrive 1330859-1.png


ex: F11 530d xDrive http://images.spritmonitor.de/1114474.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.