Skocz do zawartości

F32 vs F33 pomiar głośności wewnątrz


zent

Rekomendowane odpowiedzi

Akurat dach w f33 jest bardzo dobry i dopracowany, może dlatego, że jest to dach od e93. Jest dobrze wyciszony, nie skrzypi, sprawia wrażenie solidnego. Jest ładnie wykończony, ma nawet lampki, grzaną szybę, itd więc nie czuć, że masz nad sobą jakąś tymczasową zasłonę tak jak np w e46 cabrio.

Oczywiście ważna jest przeszłość auta. Pompa hydrauliczna podobno nie lubi zimna więc trzymanie tego samochodu w zimę pod chmurką jest niewskazane.

Siedzi się nawet wygodniej niż w f32 bo f33 ma wyższy dach.

Natomiast f33 ma wszystkie wady f3X, czyli głośne nadkola, wyciszenie, ogólne średnie zmontowanie. Ja mam ten samochód jako drugi więc jeżdżę tylko z otwartym dachem, tym samym wszystkie wady giną, ale używać tego samochodu na co dzień, zwłaszcza na m-pakietowym zawieszeniu i 19" byłoby dla mnie trudne do zaakceptowania.

Podsumowując, F33 nie jest głośniejsze niż F32 ani nie jest mniej funkcjonalne. Bagażnik jest praktycznie taki sam, ma nawet składaną kanapę więc szafki z ikeii można wozić ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że w zawieszeniu m samochód zatrznie trzeszczeć? Obserwowałem jeden egzemplarz, ale po ilości usterek odpuściłem https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=44&t=351746&p=2549870#p2549870 Po wymianie poszycia tylnego mogą pojawić się nieszczelności dachu?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi nawet o trzeszczenie, pojawia się sporadycznie, ale zawieszenie M jest tak twarde, że trudno jeździć swobodnie, każda studzienka powyżej 5mm to już trzeba omijać. Samochód jest bardzo sztywny, prowadzi się świetnie, zwłaszcza z dachem w bagażniku gdy środek ciężkości się obniża. Ale to fun car, na co dzień odradzam. Oczywiście to też zależy czego oczekujesz, na jakim etapie życia jesteś :) itp


Z tym poszyciem to ciężko powiedzieć, jak zrobione dobrze to powinno być dobrze. Łączenie budy z dachem/szybą tylną ma sporą tolerancję.

Najgorsze miejsce to szyby boczne, łączenie tylna-przednia, góra szyb bocznych. Na myjni bezdotykowej potrafi mi się tam trochę spocić od strony kierowcy, a mam 30kkm i stan idealny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za sugestie. Na jakim etapie jestem? Kryzys wieku średniego :D Poważnie, to szukam F32 3.5i, ale ofert jest jak kot napłakał i pomyślałem o kabrio. Co do zawieszenia m, jeśli samochód ma adaptację, to nie likwiduje częsciowo problemu o którym wspomniałeś?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja w podobnym wieku :D

Ja też chciałem 35i, jak każdy, ale trafiło mi się idealne 28i, zmieniłem wydech na performance od 35i, program na 310KM i jest ok. I też chciałem f32 a teraz nie żałuję, otwieranie dachu to dodatkowa fajna opcja, a cena prawie taka sama.

Nie jestem fanem EDC, miałem w f10, mam w g30 adaptive i oba są do... słabe. W cabrio chciałem solidne zawieszenie bez udziwnień. Teraz chyba wybrałbym zwykle zawieszenie, jest niedoceniane, mam je u żony w f20 i bardzo fajnie się jeździ, jest przewidywalne, nie za twarde, nie za miękkie na 18" rof.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Ja również ale wtrącę parę groszy odnośnie EDC nigdy nie miałem w żadnym aucie dopóki nie kupiłem F31 z takim zawieszeniem i wyobrażam sobie teraz jazdy bez tego udziwnienia na 20 calach w aucie w trybie pracy eco-pro jest takie wybieranie nierówności jakbym jeździł na 17-stkach także polecam :cool2:

Sprzedam, uchwyt ręcznego ze skóry, tylna klapa Pre-Lci Igiełka.

Człowiek nie potrzebuje gwiazdy, błyskawicy a nawet czterech pierścieni, człowiek potrzebuje dwóch nerek.

Moja ślicznota: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=158&t=211412 oceń:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.