Skocz do zawartości

uszczelki szyb bocznych uchylnych coupe wymiana/regeneracja?


nossy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

jak w temacie-uszczelki szyb bocznych uchylnych (chrom)w moim e46 coupe (2000 rok) nie są już w najlepszym stanie. I teraz pytanie nowa uszczelka z listwą to ok.400zł sztuka. Próbuje temat zgłębić i pytanie do Was, czy te uszczelki są zespolone razem z listwami chrom, czy można je jakoś wymienić osobno, zregenerować? Same listwy "chromowane" są w dobrym stanie, tylko same uszczelki przy tylnej krawędzi szyby są w stanie słabym. Trzeba kupić komplet, czy można je wymienić osobno,może jakoś zregenerować w jakimś specjalistycznym warsztacie? Oczywiście nie ma mowy o wywaleniu chromów i wsadzeniu czarnych. Pomijając aspekt finansowy boje się, że jak kupie nowe uszczelki z listwami to siłą rzeczy będą różnić się od listwy na drzwiach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozebrać się raczej nie da. Ta uszczelka jest wprasowana (albo wklejona) pomiędzy dwie warstwy plastiku.

Na poniższym zdjęciu widać jak to wygląda "od czoła" na przykładzie mojej starej listwy shadow, która była zamontowana pod oknem uchylnym.


845ffsT.jpg


Ja musiałem wymienić dwie listwy: Tą pod oknem uchylnym i tą długą, górną, która leci nad drzwiami i oknem. W aso ta górna kosztuje coś ponad 1000zł, więc szukałem używanych. Znalazłem, ale nikt nie chciał sprzedawać na sztuki, więc musiałem kupić komplet 6 sztuk (po 3 listwy na obie strony auta). Zapłaciłem 300zł. Przy czym, musiałem je na nowo pomalować, bo lakier na nich nie wyglądał za dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

kurcze muszę przyśpieszyć działania bo na uszczelce po ostatnich mrozach pojawiła się dziura. Do wymiany jest tylko uszczelka (ten hokej) który idzie od końca szyby tylnej uchylnej do góry. Niestety zdjęcie nie wchodzi mi na forum-coś źle kombinuje chyba. Zdjęcie które wysłałeś przedstawia dolną uszczelkę, która na szczęście u mnie jest oki. Piszesz, że wymieniałeś też górną, która połączona jest z uszczelką drzwi, natomiast gdzie nie patrzę to widzę, że uszczelka drzwi występuje osobno ( i tania nie jest ). Głupieje już co trochę...tym bardziej, że u mnie ta uszczelka idzie pod listwą chromową nad szybami. :mad2:

506a6920d42a.jpg.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
506a6920d42a.jpg

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra doszedłem...maniek dzięki za wstawienie mojej fotki...ta uszczelka jest zespolona z listwą chrom , która idzie nad szybami przednią i tylną. Zatem pozostaje kupić używkę listwę z uszczelką w lepszym stanie albo jakaś reanimacja tej. Na moje ta uszczelka służy tylko temu, aby zamaskować mocowania listwy. Rodzą się 2 pytania:

-czy są tam jakieś kanały odpływowe (skoro są szyby uchylne) i nie ma co się martwic antykorozją i tym że woda może zaciekać?

-czy jest możliwość jakieś reanimacji uszczelki (np. sznurek dylatacyjny do środka i na to nakleić cienką warstwę gumy żeby uszczelnić całość), może są jakieś firmy które się tym zajmują?


Oczywiście prostsze może być kupienie używanych listew tylko pytanie w jakim stanie będę uszczelki i ile wytrzymają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.