Skocz do zawartości

Przeciwmgielne z tyłu - nie pali


Silan

Rekomendowane odpowiedzi

Jakiś czas temu - pyk kontrolka. Stop, wsteczne pozycja, kierunki są czyli przeciwmgielne.

Wymontowałem te z lewej - zardzewiałe, nie łączy żarówek nie mogłem wyjąć, ale poskrobałem i łączy.

Niestety kontrolka nadal świeci, a żarówki nie świecą. Napięcia na kablu nie ma - dwie żarówki i trzy kable - ale czemu trzy?

Bezpiecznik 38 dobry przednie świecą. No chyba, że na tył jest inny bezpiecznik - sprawdzałem i nie znalazłem.

Obawiam się, że to kabel w klapie :( już dwa wymieniałem.

A przeglądu już nie mam :(.

Chyba podłączę na krótko bez klapy żeby pieczątkę mieć.

A ten kabel od nich to z lewej czy z prawej strony klapy?

Może to coś innego? Możliwe?

Dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedna od rejestracji dioda nie pali u mnie i chyba też z lewej - ktoś napisał że kontrolka jest od wszystkiego z lewej strony i też rejestracji. To możliwe? Że jak ona spalona to komputer wyłączy przeciwmgłowe? Tak to chyba nie jest.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Zatem w Twoim autku pomiedzy swiatlami przeciwmgielnymi a bezpiecznikiem , jest jeszcze przekaznik , wiec skoro jest napiecie na bezpieczniku to przekaznik musisz jeszcze oblukac...

Za schowkiem pasazera znajduje sie plytka przekazników ( 4 przekazniki ), ciebie ma zainteresowac nr3 -na nr2 miejce jest puste wiec znajdziesz bez problemu.

Masz trzy kable bo te swiatla sa polaczone szeregowo-przewód źólto brązowy ( to jest wlasnie biegun plusowy )

Oswietlenie rejestracji tez ma polączenie szeregowe wiec jak jedna zarówka swieci to szukaj uszkodzenia przewodu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już czuję trop i jutro sprawdzę.

Ta od rejestracji to nie świeci, ale pewnie dioda padła - nie sprawdzałem.

W przekaźnikach mało miejsca więc chyba sprawdzę czy napięcie jest na stykach po nim i zewrę zgodnie ze schematem na przekaźniku i zobaczymy jak jest.

Że nie pomyślałem, że to oczywiście przez przekaźnik.

Najpierw na słuch a potem na miernik a potem na zworkę - taki mam plan.

Tylko szeregowo tu nie pasuje - bo one nie mogą być szeregowo tylko wspólny plus chyba, ale też dziwnie jakoś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi i proszę o więcej.

Dziś trochę więcej wiem i wiem, że gamoń ze mnie.

Lewa strona nie działa przeciwmgielne - wsteczne działa to co mówiłem, że dwie żarówki. To sobie dziś popatrzyłem od strony klosza - to wsteczne i przeciwmgielne :) .

Prawa strona wsteczne nie działa i nie ma kontrolki, nie ma napięcia - jak idzie kabel? W klapie? Gdzie się rozdziela na lewą i prawą? Pewnie znów mnie czeka wymiana kabla bo pękł w tej gumie, jeśli przez gumę przechodzi osobno lewe i prawe.

A teraz przeciwmgielne.

Po poradach stwierdziłem, że od przednich przeciwmgielnych słychać przekaźnik, a od tylnych nie słychać.

Wyjąłem schowek i są przekaźniki, ale cztery od lewej zielony, zielony, pomarańczowy i zielony.

Ciężko je wyjąć i zimno było więc postanowiłem zapytać wcześniej.

Jak wcześniej zrozumiałem to od przeciwmgielnych z tyłu jest trzeci od lewej czyli pomarańczowy?

Czy te cztery są takie same? Bo kolor inny. Jeśli tak to sobie zamienię na próbę.

Np przedni na tylny i przegląd przejdzie bo przednich nie trzeba mieć, a potem kupię nowy -nawet skręcał nie będę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
To przekaźnik (pomarańczowy) reflektorów przeciwmgłowych, więc dla mnie przednich a do tyłu nie znalazłem.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest jedna żarówka - gdzieś wyczytałem, że to sterownik nią steruje - możliwe chyba - ale to mógł być inny model.

Podobno kabel żółto czarny i tu Kotin44 też napisał że sterownik - tylko, że ja nie zrozumiałem. Zobaczę przy sterowniku czy taki jest, potem przy słupku, a wcześniej przy lampie. Schowek pewnie niepotrzebnie odkręciłem, ale wprawę już mam - 4x na jeża i dwa na ringi.

Na bank będzie w gumie przy klapie :(.

Jakjutro nie znajdę to z zapalniczki z pstrykiem od lampki nocnej pojadę. Przeglądu już nie mam, a od nowego roku będą kłopoty chyba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Sorki kolego ,ale producent programu tak opisal mi swiatla ze wprowadzilem Cie w blad ,a ze Maniek nie znalazl przekaznika do tylu ,to cos mnie piklo i zaczalem szukac drugiego przekaznika , liczyc źarówki itd...

Maniek ma racje -przekaznik jest do przednich przeciwmgielnych , a tylne,lewe przeciwmgielne dostaja zasilanie od wylacznika ...

Luknij jaki masz kolor przewodu do źarówki przeciwmgielnej , ten kolor co jest przy lampie , bedzie tez przy wyłączniku wiec sobie zmierzysz czy z wyłącznika wychodzi napiecie - prawa i lewa lampa ma osobne zasilanie.

Jesli chodzi o swiatlo cofania to tu jest latwiej niebiesko - źółty przewód leci na prawą lampe a nastepnie ten sam kolor na lewą równolegle ,wiec tu bedziesz musial poleciec po kablu źeby znalźć wezel.

Luknij jeszcze na bezpiecznik F9 on jest od wyłacznika swiatel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Jeżeli nie jest uszkodzony przewód na przejściu z budy na klapę, co właśnie obstawiam, to zostaje moduł świateł, czyli całość z pokrętłem. Za schowkiem pasażera nic tam nie ma do tego.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to już zrobione.

Oczywiście na przejściu z klapy na budę.

Musiałem naciąć te gumowe już w klapie pod atrapą (pod takim stalowym dociskiem na dwóch śrubach - potem to uszczelniłem i docisnąłem) i przeprowadzić zagięty na końcu drut miedziany , jak przeszedł odgiąłem i zagiąłem wraz z nowym podwójnym przewodem i wyciągnąłem. Jeden zapasowy :).

Zapasowy już chciałem zamienić na prawe wsteczne, ale postanowiłem je najpierw sprawdzić.

Wsteczne prawe - niebiesko-żółty od lampy do przed przejścia łączy i do wiązki za atrapą w bagażniku niżej okna - czyli OK. Masa też jest, żarówka nowa i łączy ale nie świeci. Kontrolka na desce też nie informuje, że kłopot z żarówką. Lewy wsteczny działa.

Na przeglądzie powiem, że jest tylko jedne wsteczne, a jakby co, to połączę przewodem pod atrapą - mam nadzieję że nie będzie kłopotu z powodu 2x większego obciążenia.

Wygląda na to, ale nie sprawdziłem kolorów lewego - wsteczne lewe i prawe mają osobne kable, tylko czemu nie pali się kontrolka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Nie bedziesz mial wiekszego obciazenia bo plus od czujnika biegu wstecznego leci na prawą źarówke ,a nastepnie na lewa -przeciągajac przewód pod atrapą zrobisz dokladnie to co bylo tylko węzeł połączeniowy bedzie w innym miejscu.

Z prawej lampy odchodzi przewód źólto-czarny , on poinformuje o spalonej źarówce gdy spalą sie obydwie bo jest połaczenie ŕównolegle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwna sprawa, Magia jakaś.

Przy prawym wstecznym żółto niebieski i ma połączenie w kabinie przy szybie bagażnika i łączy, żarówka łączy i masa jest, a nie świeci, natomiast lewy wsteczny świeci.

Mi pasuje, że lewy ma osobny kabel który się łączy ale nie w klapie tylko przed tylną szybą bagażnika.

Przegląd osiągnięty - po przeglądzie umówiona wymiana 1 x tuleja wahacza i też druga przy okazji.

I olej ze skrzyni - ja ją chyba zajadę bo to od dwóch lat leci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.