Skocz do zawartości

BMW e91 n46 318i bierze olej


bawarka1995

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem z BMW e91 2006 przebieg 230tys silnik 318 n46 129km. Problem jest następujący samochód pali litr oleju na 600km, czy jest to normalne? Nie ma żadnych wycieków nie puszcza niebieskich chmurek.. Nie wiem co może być przyczyną. Leje 5w40 motul. Proszę o pomoc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam problem z BMW e91 2006 przebieg 230tys silnik 318 n46 129km. Problem jest następujący samochód pali litr oleju na 600km, czy jest to normalne? Nie ma żadnych wycieków nie puszcza niebieskich chmurek.. Nie wiem co może być przyczyną. Leje 5w40 motul. Proszę o pomoc

 

1. Zapomnij, że to auto ma taki przebieg. ZAPOMNIJ!

2. 1 litr oleju na 600 km biorą tylko silniki, które nadają się na złom (pierścienie)

3. Jest jeszcze opcja, że gdzieś ten olej wycieka i ów wyciek pokazuje się tylko wtedy kiedy silnik jest obciążony. Np. znajomy miał problem poboru oleju. Sprawdzał wszystko, m.in ciśnienie na tłokach. Co się okazało, pojechał na hamownię i kiedy silnik łapał powyżej 5000 obr./min. wtedy ten olej skądś tam leciał i leciał bezpośrednio na asfalt w taki sposób, że nie widać było na postoju skąd ten wyciek był.


ALE....


1 litr na 600 km..... licz się z najgorszym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autorowi radzę poszukać na forum zamiast pisać temat który powraca co miesiąc.

Jeżeli są wycieki oleju a w tym silniku to normalne i zużyte są uszczelniacze zaworowe a to standard w tym silniku to może tyle znikać.


Szukajcie a znajdziecie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.