Skocz do zawartości

F3x felgi Multi Spoke 416 kod 6796249 [renowacja rantów]


stanleypl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,


chodzi konkretnie o taką felgę jak tu https://allegro.pl/felga-bmw-3-f30-f31-6796249-i7544026282.html

(ranty i duże ramiona na połysk, a środek szary)


pytanie czy te felgi mają polerowany rant i te duże ramiona, czy jest to poprostu lakier? ewentualnie jak to sprawdzić?

mam dostęp do tej felgi, ma lekko porysowane ranty i nie wiem czy to kwestia papier 2000 i polerki, czy już lakier


pozdr

Edytowane przez stanleypl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,


dzięki za odpowiedź, zasięgnąłem też informacji u źródła, fabryka przysłała informację że ranty i zewnętrzne duże ramiona są toczone na wysoki połysk, czyli na polskie: na tokarce to robią :)


tu link jak to jest robione: https://www.auto-swiat.pl/porady/eksploatacja/renowacja-felg-i-toczenie-frontow-alufelgi-na-bardzo-wysoki-polysk/l5qygsn#slajd-21

na zdjęciu 21/24 + komentarz pod nim - to jest właśnie różnica pomiędzy polerowaniem a toczeniem na wysoki połysk


tu link jak naprawić samemu (DIY):


dodam tylko, że po takiej naprawie rantów, nie osiągnie się efektu toczonego aluminum, ale jeśli odnowimy same ranty to są one tak wąskie że nie będzie wg mnie widać różnicy, należy też dodać że na koniec roboty trzeba dać po tym lakierem bezbarwnym tak jak pod pierwszym linkiem a'la pro to zrobili, zresztą pod tym filmem są komentarze o tym że nie ma na filmie tej operacji


generalnie jak się zdecyduje, to opisze jak wypadła renowacja podrapanych rantów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.