Skocz do zawartości

316i Działanie Wiskozy


neon93

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,


Samochód BMW E36 316i N43B16 z 1995r.

Auto kupiłem dwa tygodnie temu.

Od samego początku auto pracowało jak V8 pod maską :)

Bardzo mnie to cieszyło ale do czasu, wczoraj zacząłem się interesować czy wiskoza działa poprawnie.

Generalnie to zgłupiałem - każdy twierdzi co innego...

Opiszę jak działa wiskoza w moim samochodzie.

Na zimnym silniku i zgaszonym można zakręcić wentylatorem ręką ale z wyczuwalnym oporem.

Jak zapalam samochód to wiskoza zakręci mocniej przez 1-2 sekundy i później kręci się z obrotami biegu jałowego silnika.

Gdy nadepnę na gaz i zwiększam obroty silnika to wentylator zaczyna wyć i dmuchać jak silnik V8 pod wpływem obrotów silnika, gdy odpuszczę gaz to wiskoza zwalnia do obrotów biegu jałowego silnika.

Działa zawsze tak samo czy silnik jest zimny czy jest ciepły. Zawsze wentylator wkręca się w duże obroty jak wciskam gaz.

Czy jest to poprawna praca wiskozy ? Słyszałem o zerwanych wentylatorach i troszkę się zaniepokoiłem.

Czy nie powinno działać tak, że jak auto jest zimne to wentylator pracuje powoli a jak auto jest gorące to wtedy przyśpiesza wentylator pod wpływem obrotów (dodawania gazu) ? :roll:

Dodam, że temperatura zawsze jest w połowie i nie przekracza środkowej kreski

Film pokazujący pracę wentylatora na zimnym silniku i dodaniu gazu : https://www.youtube.com/watch?v=Ft8WZBQrPfs&feature=youtu.be

Edytowane przez neon93
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, nowa wiskoza zamówiona.

Oczywiście producenta BEHR.

Zobaczyłem u kolegi co też ma 316i i tam działała poprawnie, na zimnym silniku nie przyśpiesza i nie huczy wentylator pod wpływem obrotów silnika.

Wymienię i zobaczymy jak będzie śmigać, bo odczuwałem lekkie mulenie auta, pewnie przez obciążenie silnika wentylatorem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.