Skocz do zawartości

[E46]Ściąganie auta


aas92

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie,

Podczas jazdy przy prędkościach 80km/h+ na prostej drodze auto zaczyna naglę ściągać o kilka cm, czuje że przód nie jest stabilny. Dodam że auto miało wypadek, w wyniku którego ucierpiał błotnik i koło. Została wymieniona cała zwrotnica (część używa) oraz założone już felgi zimowe 16 z nowymi oponami Dunloop (rozmiar standardowy). Mechanik twierdzi że może być naruszona rama, ale jakoś nie chce mi się w to wierzyć. Z układu kierowniczego nie ma żadnych wycieków. Przed wypadkiem był lekki luz na sworzniu wahacza (po stronie koła które oberwało). Macie jakieś sugestie co dodatkowo sprawdzić, czy obstawiać wahacze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, była robiona. Luzy na sworzniu przed wypadkiem zaczynały się, ale na stacji kontroli powiedzieli żeby jeszcze trochę pojeździć i za kilka msc dopiero wymienić. Zapomniałem dodać że sanki również były wymieniane.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy, Bilstein. Wybaczcie za to dopisywanie ale przy okazji zrobiłem trochę rzeczy kompleksowo które były przed wypadkiem. Podsumowując, po wypadku zostały wymienione sanki przednie (używane), amortyzator (nowy Bilstein), cala zwrotnica (używana),sprężyny w aucie nie były wymieniane po wypadku (wymieniałem je pół roku temu, siedzi Sachs). Geometria i zbieżność była ustawiania. Auto podczas wyższych prędkości jest niestabilne (chyba najlepsze określenie)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Nie widzę sensu robienia geometrii jak jest luz na wahaczu, który wg diagnosty pozwala jeździć kilka miesięcy..w jaki sposób on to określił? Jest luz to do wymiany. Zamień koła jak kolega napisał, ale wg mnie to nie pomoże. Następnie wahacz i geometria.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Meyle hd lub lemforder, plusem tych pierwszych są wymienne sworznie i późniejsza eksploatacja jest tańsza. Niedawno założyłem je do swojego i jestem zadowolony z prowadzenia.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wytłumacz mi i kolegą jak diagnosta ustawi ci poprawnie geometrię gdy jest luz na wachaczu? Sprawdził bym również bicie na piastach tak dla pewności.

Nikt ci nie da 100% pewności że wymiana wachaczy pomoże.

Ja też miałem luz na wachaczu (sworzniu) i Pan na diagnostyce mówił że można jeszcze pojeździć dla bezpieczeństwa wymieniłem oba wahacze choć problemów takich jak masz Ty nie miałem. Jedynie auto myszkowalo na koleinach bardziej.

Kupie listwe oslaniajaca próg stahllgrau metalic (400) strona kierowcy sedan 2002rok

721015571

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.