Skocz do zawartości

3.0 d skrzynia GM szarpanie


bmwm62

Rekomendowane odpowiedzi

Witam


Otóż mam problem, auto kupiłem od Niemca który sprzedał mi auto z uszkodzoną skrzynią, okazało się że w skrzyni był zapchany filtr oleju.

Olej wymienili ale było za mało bo tylko 3 litry ale auto jeździło.

Teraz auto ma już obsługę skrzyni zrobioną dobrze, nowy filtr i oleju weszło prawie 7 litrów.

Objaw jaki mnie nurtuje to przy jednostajnej jeździe na 5 biegu przy zakresie obrotów 1,5 do 1,8 jest szarpanie i wskazówka od obrotów szaleje.

Żadnych innych zastrzeżeń nie mam, no może czasem przeciągnie na jakimś biegu.


W załączniku filmik ruch wskazówki jest niewielki ale czuć szarpanie, najczęściej pod obciążeniem no pod górke.

Czy to pada hydrokinetyka ??





Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

troche przesadziles z tym ze wskazowka szaleje lekko faluje obstawial bym pewnie konwerter (jesli wystepuje to przy jednostajnej jezdzie na nizszych obrotach) :wink:

Czasem na drodze spotykam prawdziwych szalencow...

Pedza na złamanie karku i wbrew rozsadkowi...

Czasem naprawde ciezko ich wyprzedzic...

 

 

Moje 730d==>

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez mam skrzynie GM ale inny silnik 3.0si, nie mam takich objawow jak ty ale czasem szczegolnie na zimnym zauwazam moze nie poszarpywanie ale ciezsze zmiany/redukcje biegow. Jak olej w skrzyni sie rozgrzeje sytuacja sie poprawia znacznie ale idealnie nie jest. Czy ktos zna dobrego skrzyniarza specjalizujacaego sie w tych skrzyniach? Ktos z forum remontowal/serwisowal taka skrzynie (GA6L45r) jakie byly koszty i rezultaty? warto za wczasu ja otworzyc poki nie jest jeszcze zle? Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez mam skrzynie GM ale inny silnik 3.0si, nie mam takich objawow jak ty ale czasem szczegolnie na zimnym zauwazam moze nie poszarpywanie ale ciezsze zmiany/redukcje biegow. Jak olej w skrzyni sie rozgrzeje sytuacja sie poprawia znacznie ale idealnie nie jest. Czy ktos zna dobrego skrzyniarza specjalizujacaego sie w tych skrzyniach? Ktos z forum remontowal/serwisowal taka skrzynie (GA6L45r) jakie byly koszty i rezultaty? warto za wczasu ja otworzyc poki nie jest jeszcze zle? Pozdrawiam

 

Wymień olej i filtr, ja u siebie wymieniłem ale szarpanie zostało



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

troche przesadziles z tym ze wskazowka szaleje lekko faluje obstawial bym pewnie konwerter (jesli wystepuje to przy jednostajnej jezdzie na nizszych obrotach) :wink:

 

Kolego akurat tutaj delikatnie są momenty że szaleje i tak jakby nie mogła zdecydować się który bieg włączyć



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzis nagralem nowy filmik, skrzynia zachowuje się tak jakby dwa biegi na raz miała, jakby chciała zredukować z tego 5 biegu ale nie mogła, dopiero przy mocniejszym wciśnięciu gazu redukuje bez problemu.



https://www.youtube.com/embed/mr8jAl6m7Mc?feature=oembed



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem identycznie, jak już koledzy pisali, uszkodzony konwerter czyli sprzęgło. Regeneracja około 600zl oczywiście wyciągnie skrzyni, nowy olej, filtr, zawór lock up... Uzbiera się z 2500zl http://cloud.tapatalk.com/s/5c08bd2e06e99/20170627_160238.mp4
x3334a545255abac1e52.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

A teraz uwaga, falowanie obrotów mam w momencie gdy ustawie temp. na climatroniku powyżej 16C, wiem że jest to przyczyna leżąca w podgrzewaczu wody, wtedy występują objawy skrzyni, a gdy ustawie równo na 16C ( wtedy podgrzewacz nie grzeje) to skrzynia chodzi prawidłowo...


Ma to związek czy po prostu taki traf ??



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.