Skocz do zawartości

Opony Nowe Grubość Bieżnika


robur1

Rekomendowane odpowiedzi

Producenci nie podają takiego parametru

Proponuję taki wątek i wpisywać rozmiar opony, markę model i grubość bieżnika w chwili zakupu

Właśnie jestem na etapie zakupu zimówek 225/55/17 mocno myslę o Alpine 5, ewentualnie Brigstone lub GoodYear, Michelina jest najcichsza, ale obawiam się, że to może być kosztem grobości bieżnika, jak macie taki info to zapraszam


225/55/17 Kormoran SnowPro 2 bez RSC-8mm ale ta opona nie nadaje się do BMW 5, umęczyłem się tylko przez luty i marzec, strasznie pływa przy prędkości ponad 130km/h

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz coś napisać o tych oponkach

porównać je z tymi co miałeś do tej pory, wiem że jeszcze warunków zimowych nie było, ale jeżeli chodzi o mnie to bardziej interesuje mnie jak w normalnych warunkach na nich jeździ się, bo oprócz gór to ile dni w roku mamy typowo zimowe. Z tego co zauważyłem to dużo jeździsz, a te opony maja spore opory toczenia, zauważyłeś różnice w spalaniu, na pewno w stosunku do letnich wzrosło, a hałas też wzrósł, jak widzę to z opon zimowych są najcichsze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hałas nie wzrósł ponieważ mają na etykiecie 68dB :) opony wybieram własne pod kątem hałasu, bo ani sportowo nie jeżdzę, ani po górach nie latam


co do spalania, to dziś po drogach krajowych jadąc spokojnie 400km wyszło mi 5,4l/100km... takie same warunki na letnich pewnie by wyszło 5,1l/100km.. Różnica jest, ale niewielka...


Jedyne czego nie lubię, to że na zimę mam 17", a one w porównaniu do letnich 18" są miękkie... człowiek się czuje jakby jechał C5 na pneumatycznym zawieszeniu :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...
  • 3 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.