Skocz do zawartości

Podsufitka i niepasujące tylne osłony słupków


polakosbanditos

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Wymienialem podsufitke i tyle o ile spasowała się świetnie to tylne osłony słupków nie pasują zbyt dobrze. Auto przed-lift ('98), wcześniej sufit miałem bez tego czajnika alarmu (kwadratowe pudełko na środku sufitu) natomiast nowa podsufitka kupiona już z tym czujnikiem. Czy to znak, że jest to sufit po-lift a słupki przed-lift? Jakie osłony mam kupić żeby to pasowało? Osłony słupków sa na klipsy, więc przed-lift. Czy mam szukać tych osłon słupków po-lift bo mają inny kształt? Osłony nie są spasowane w górnej części sufitu. Są tak jakby zbyt plaskie a sufit wydaje się bardziej wybrzuszony. Dzięki :|
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Montowałem podsufitkę m pakietową z 2001r w E39 z 96r. otwory na rączki są w innych miejscach i środkowe słupki się różnią z tego co pamiętam to dokładnie plastiki, tylko tego nie mogłem spasować, była szpara, przednie i tylnie są takie same, dobrze się spasowały.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u mnie otwory na rączki się spasowaly idealnie. Więc idąc tym tokiem rozumowania, sufit powinien byc przedlift tak jak samochód. A tylne osłony słupki po prostu zostaly z tamtego starego sufitu i nie pasują. Szukam tych na wkręty i zobaczę :x
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam jestem ciekaw jak to wygląda i jaka jest ta szpara. jak mozesz to wrzuć jakieś foty, przednie słupki dobrze są spasowane ? Może ten sufit to jakiś składak, chociaż wydaje mi się, że w przed liftach nie było czarnych.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Dlaczego miało nie być antracytowej w przedliftach? :o oczywiście, że były. Nawet robiłem oględziny takiej sztuki, wszystko zgodne z vin, zaraz może nawet wygrzebie wyposażenie.

Jednak ten miał jasny sufit..ale to wyposażenie standardowe przy m-pakiecie, więc oczywiście były takie sztuki.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przednie slupki sie dobrze spasowaly, slupek 'B' tez, tyl ladnie wskoczyl w zaczepy na górnym podszybiu. Ogolnie odnioslem wrazenie, ze jest to sufit przedlift podczas montazu bo slyszalem o troche nie pasujacych raczkach, co w moim przypadku zupelnie nie mialo miejsca. Nie sprawdzilem niestety numerów sufitki przed montazem... to byl blad. Na dniach bede mial oslony slupków C na wkrety i wtedy zobacze, bo jesli to nie bedzie pasowac to juz pomysly mi sie wyczerpaly :D Jutro moze wrzuce zdjecie :) A wie ktos moze czy ten sufit z tym alarmem szedl zarówno przedlift i polift? I jak rozróznic te podsufitki wizualnie? :?:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalozylem te drugie slupki i wszystko ladnie pasuje. Jedynie jeden z dwóch kolków w slupku jest inaczej umiejscowiony i nie wchodzi w dziure, wiec go wyjelem. Slupek wsuniety w uszczelke trzyma sie na jednym kolku. Swiatelka spasowaly sie ze starych slupków. Roznice miedzy slupkami mozna zobaczyc TUTAJ i TUTAJ Dolny slupek to przedlift- ten co mialem na poczatku i nie pasowal, Górny to ten drugi co zakupilem (polift?) A wizualizacje spasowania TU i TU :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.