Skocz do zawartości

Praca silnika M57N2


a1cygan

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Zastanawiam sie co to słychać podczas pracy w silniku M57N2. Kolektor jest po wyrzuceniu klapek. Jest moc nie ma żadnych niepokojących objawów poza tym dzwiękiem który słychać na filmiku. Wydobywa się on gdzieś w okolicy kolektora dolotowego gdzieśna wysokości filtra oleju lub trochę za nim. Czy to może być gruszka od sterowania klapami i to cięgno ???

Nie wiem jak wcześniej i od kiedy to jest bo kupiłem ten samochód już z tym 2 miesiące temu. Wcześniej jakoś nie zwróciłem na to uwagi. Przebieg potwierdzony 191tyśkm. X3 ma chip na 262km i jest w automacie. Przejechałem 4tyś km i nic się niepokojącego nie dzieje jak już wcześniej pisałem. Czekam na jakieś podpowiedzi.

A to link do filmiku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Zastanawiam sie co to słychać podczas pracy w silniku M57N2. Kolektor jest po wyrzuceniu klapek. Jest moc nie ma żadnych niepokojących objawów poza tym dzwiękiem który słychać na filmiku. Wydobywa się on gdzieś w okolicy kolektora dolotowego gdzieśna wysokości filtra oleju lub trochę za nim. Czy to może być gruszka od sterowania klapami i to cięgno ???

Nie wiem jak wcześniej i od kiedy to jest bo kupiłem ten samochód już z tym 2 miesiące temu. Wcześniej jakoś nie zwróciłem na to uwagi. Przebieg potwierdzony 191tyśkm. X3 ma chip na 262km i jest w automacie. Przejechałem 4tyś km i nic się niepokojącego nie dzieje jak już wcześniej pisałem. Czekam na jakieś podpowiedzi.

A to link do filmiku

 

A po wuja Ci gruszka i cięgno, skoro wywaliłeś klapki? Zdemontuj, zaślep podciśnienie i będziesz wiedzieć, czy to gruszka hałasuje, czy coś innego...

--

Pozdrawiam,


deebee (Darek)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tego nie demontowałem. Zrobił to poprzedni właściciel. Ja się zastanawiam czy to przypadkiem nie jest właśnie ten dźwięk od tego. Od spodu na kanale nie słychać tego. Najbardziej jest to słyszalne właśnie w okolicy kolektora dolotowego mniej więcej na wysokości filtra oleju lub za filtrem właśnie gdzie od spodu powinna być ta gruszka. Nie wiem czy ona tam jest i czy jest to cięgno. Pytam bo może ktoś z Was miał podobny przypadek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.