Skocz do zawartości

E46 Harman Kardon


rbk

Rekomendowane odpowiedzi

Ponieważ postanowiłem pozostać ze swoim E46 kolejne 10 lat :D chciałbym trochę podrasować pojazd. Padło na Harmann Kardon, czy ktoś ma doświadczenia z dołożeniem tego systemu do auta wyposażonego fabrycznie w CD Business i zmieniarkę CD. Wypatrzyłem system, wypatrzyłem boczki drzwi... i co dalej. czy ktoś to może zamontować ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

System ten szału nie robi niestety:) ja go mam fabrycznie, ale jak iść w jakieś przeróbki, to już chyba lepiej zakładać coś lepszego, ale poczekaj na opinie innych, bo nie testowałem go z radiem lepszym niż fabryczna navi. Jeszcze zależy czego szukasz, bo schodzenie z tonów w dół to ma zajebiste ale basem i głośnością szału nie robi:) chociaż dla mnie w pełni wystarcza.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Taa, to przejedź się e46 ze zwykłym audio :wink: mam jedno i drugie, różnica jest kolosalna, u mnie harman gra bardzo dobrze, jak ktoś nie jest audiofilem to będzie zadowolony.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem E46 ze "zwykłymi głośnikami" i to faktycznie porażka.Słuchałem też HK i różnica była na korzyść HK oczywiście.Natomiast jeżeli masz zamiar pozostać dłużej z E46 to chyba pokusiłbym się o dobry nie fabryczny zestaw-nie z górnych półek,ale porozmawiać z kimś ogarniętym od caraudio,przedstawić mu budżet i rozważyć propozycje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko nie ta... Ze zwykłym audio jeździłem i to co najmniej, pięcioma e46. Wiadomo że Harman jest lepszy ale szału nie robi jak mówiłem i to jest naprawdę chyba nawet bose czy jakoś tak w Audi A3 p8 gra lepiej. Chociaż jestem hejterem Audi. A co do bmw to e90 2008rok gra dużo czyszcej od Harmana z e46. Co kto lubi może jestem audiofilem:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Miałem kilka lat auto z bose (lancia) i harman u mnie w sedanie gra na podobnym poziomie, między standardowym audio w e46 a bose jest przepaść, oczywiście w moim odczuciu, tak samo jak porównany z harmanem.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się z tym w pełni zgadzam :!) chociaż bussines cd też były różne wersje że standardowym audio i jedne grały tragiczne a drugie dobrze bynajmniej z tego co od czułem. Sądzę że Harman gralby jeszcze lepiej tylko nagłośnienie przewyższa możliwości fabrycznego radia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Harmana w swoim e46 touring i co mogę podpowiedz:

zanim zaczniesz zakupy - ile masz pln na audio?

Harman - gra dobrze i jestem pozytywnie zaskoczony jakością dźwięku (z płyt cd),dobrze by było gdyby wszystkie głośniki były "zdrowe" a nie poprute... (radio z którym grał to Alpine cd 53 a teraz duża nawi chinol)

Jak chcesz żeby w aucie grało porządnie akceptujesz odstępstwa od vin-u ;) to myśl o dobrym audio:

na początek wygłuszyć drzwi (jest różnica na plus cięcie dziur, dystanse z mdf i porządny zestaw odseparowany w drzwi i już będziesz zadowolony:)

Wzmacniacz - są teraz fajne propozycje (w tzw klasie D) czyli małe, z małą emisją cieplną i fajnymi mocami w rms, którym jako sygnał można dać sygnał idący na głośniki (czyli w zasadzie "wpiąć je w instalację")

Ostatnio przerabiałem zabawę w car audio w Yarku mojej małżonki, radioodtwarzacz cd, głośniki 10 pod szybę Focal, woofery w drzwi DLS, kable, teraz dokupiłem wzmacniacz - wygłuszenie drzwi i w sumie całego auta zrobione na początku, wiem nie to forum ale zmierzam do tego że aby to grało fajnie trzeba wydać z 1k minimum (posiłkując się markowymi używanymi, samo wygłuszenie pochłonęło około 300 zł).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepne sie pod temat. Mam HK ale prawy glosnik zaczyna furczec. Myslalem, zeby wrzucic zamiast glosnikow HK w drzwi siakies lepsiejsze.

Ktos podpowie co zamiast glosnikow HK w przednie drzwi?

Bylo:

E30 316 (M10b18) 86r - sedan

E30 325i (M20b25) 89r - coupe

E30 325i (M20b25) 87r - Mtech1 coupe

E30 325i (M20b25) 87r - Mtech1 sedan

E36 328i (M52b28) 95r - sedan

E39 540i manual

E36 M3 3.2 sedan

E36 318Ti Compact

E46 330iA Touring

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Podepnę się pod temat bo po spaleniu głośnika w moim aucie miałem duży problem z dokupieniem oryginalnego zamiennika. Ja mam wersję e46 compact ale bardzo niespotykaną wersję wyposażenia i jak na tą wersję również wyjątkową instalację nagłośnieniową. Wyjątkowa bo 2 ohmowa, więc na dzień dobry jest mega problem w kupieniu czegoś na zastępstwo. Z racji tego, że w compacie głośniki mają inne mocowania niż w innych wersjach e46, to nie mogłem od tak założyć HK z tych wersji i koniec końców poratowałem się tym, że kupiłem HK od sedana wsadziłem w dokupione dystanse od compacta i teraz mam znów głośniki 2 ohmowe.

Wymiana głośników na 4 ohmowe spowoduje przynajmniej dwa razy cichszą muzykę wydobywającą się z głośników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.