Skocz do zawartości

BMW E46 Automat - poslizg na 5 biegu


dr13

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panowie co robić

Ślizga mi się 5 bieg ( gdy chce wrzucić 5tke obroty nagle wzrastają na ok 2s potem zapnie 5tke i powracają do normalnych ) reszta ładnie zapina dodam że na ciepłym , na zimnym jest wszystko ok. Teraz spróbować mu olej wymienić bo nie był wymieniany, mechanik powiedział że olej nie jest jeszcze najgorszy lecz do najlepszych też nie należy, czy już rozbierać i zobaczyć tarczki zapewne są podtarte skoro ma uślizg.

Skoro na zimnym jest ok to wychodzi że lepkość oleju jest większa porostu gęstszy na ciepłym robi się rzadszy i może dlatego - miał ktoś podobny problem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olej wypadało by wymienic razem z filtrem ale przydało by sie tez zrobic najpierw reset skrzyni a najlepiej wgrac nowszy soft u mnie tez działy sie cuda ze skrzynia a mam ta samo gm ale w e46 318d( skrzynie s a te same) nie chciała ruszac z rana wgrałe nowy soft i jak reka odją .Szkoda ze nie zrobiłem tak jak miałem e39 tez w automacie a sprzedałem własnie z powodu skrzyni a moze by wystarczyło zrobic aktualizacje
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki a to nie jest tak że mechanicznie tarczki się wytarły jeden z mechaników od automatu mi tak powiedział. Teraz z kąd mam dorwać taki soft. Czyli co nie rozbierać jej zalać nowy olej i filtr oczywiście i ten soft - Olej statycznie czy dynamicznie ?? - Jeden powiedział ze dynamicznie by nie radził w tym przypadku ??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z mechanikami tak jest u mnie stwierdził ze konwerter skrzyni pada kupiłem uzywke z pewnego żródła wymieniałem sam a problem ze skrzynia pozostał .Olej najlepiej spóścić cały wiec jedynie dynamiczna wymiana jest gdzies w necie dokładna instrukcja wymiany ze zdjeciami wgranie softu to grubsza sprawa zawsze oze pójść coś nie tak i uwalisz sterownik skrzyni ,chociaz ja robiłem samemu i 20min strachu ale poszło ok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Mechanik doradził:) jakbym słuchał wszystkich mechaników to dwie nerki już bym musiał sprzedać na ich utrzymanie. Ja robie tak. Sam diagnozuje, sam kupuje części i wszystko co dam radę na parkingu zrobić, też robie sam. Jak już nie da rady to z bólem serca oddaje do mechanika. Chociaż teraz udało mi się wyczaić jednego, który narazie daje radę. Zacznij od resetu adaptacji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Witam skrzynia rozebrana okazało się ze bieg 3,4,5 do remontu poprostu tarczki się starły . Ale po wymianie ma nowe i zalaniu świeżym olejem dalej mechanik mówił ze przeciąga trochę mniej 5 bieg mówił żeby wysłać sterownik gdzieś żeby przepłukał i sprawdzili ze może coś w kanałach może siedzieć i to podobno trzeba jakas maszyna sprawdzać . Czy może właśnie tu być problem ?? Mógł odrazu to zrobić wsumie a nie założył syf aj ... podobno to nie duże pieniądze jakieś 300 zł
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.