Skocz do zawartości

szarpanie przy zatrzymywaniu 3.0sd 2006


wasylek88

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,


Od dłuższego czasu mam problem chyba że skrzynią... chociaż teraz to już sam nie wiem. Auto zmienia biegi moim zdaniem ciężko... ciągnie zanim zmieni. Dodatkowo przed światłami puszczam gaz i auto zwalnia ale przed końcem zanim się zatrzyma szarpie. Jazda w korku to samo. Lekko gaz puszczam i szarpie. Wszyscy krzyczeli że to olej i koniecznie muszę go wymienić. Jestem tydzień po wymianie... nic się nie zmieniło. 3 mechaników nie wie co z tym zrobić... ma różnych forach czytam że w e46 takie objawy były póki nie zrobili aktualizacji do skrzyni. Może w e83 jest coś podobnie? Generalnie jak docisnę gaz to auto bez problemu biegi wrzuca. W trybie Sport też jest ok. Najgorzej jest z tym zwalnianiem przed światłami... mocno nieprzyjemne. Czy ktoś spotkał się z takimi objawami? Może ktoś z Warszawy jest w stanie zobaczyć aktualizacje do skrzyni jeśli istnieje taka opcja w e83...


Jakieś pomysły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli to skrzynia to wumiana oleju i adaptacje jej nie naprawia...wyciagnij bezpiecznik od xdrvie i zobacz czy cos sie zmienilo w jezdzie


Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro odłączę i zobaczę. W reduktorze była wymieniana plastikowa zębatka. Stara była starta z jednej strony.

Dziś zauważyłem że po rozpędzeniu do 100 km/h i puszczeniu gazu podczas zrzucenia biegu aż do zatrzymania było słychać dziwny dźwięk jakby dochodzący z tyłu.. coś jakby puknięcia. Każdy bieg w dół.



EDIT

Dalej to samo się dzieje po odłączeniu reduktora. Mam wrażenie że jest coraz gorzej po wymianie oleju... czy po wymianie powinno się zrobić jakieś resety lub inne adaptacje? Tak dla świętego spokoju... ktoś z Warszawy jest w stanie mi to zresetować, zrobić adaptacje jeśli takowe można w e83?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samochód przestawiłem i zobaczyłem plamę. Pod samochodem na osłonie pod skrzynią leży i spływa jakiś płyn... jak dobrze widzę to cieknie z korka spustowego od skrzyni biegów... chyba ktoś spie... robotę. :(


W poniedziałek czeka mnie ponowna wizyta. Dodatkowo myślę... jaki olej powinien być zalany? Może jakiś spec wlał nie to... takie tematy też czytałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualizacja może pomóc w tym przypadku, warto ją zrobić. Oczywiście dobry (odpowiedni ) olej i filtr to podstawa. Jaką metodą miałeś wymieniany olej w skrzyni?? Jeśli statyczna to powinno sie 2 razy wymienić. Drugi raz po jakimś czasie. No i kasowanie adaptacji, zeby skrzynia nauczyla sie od "nowa" zmieniać biegi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samochód przestawiłem i zobaczyłem plamę. Pod samochodem na osłonie pod skrzynią leży i spływa jakiś płyn... jak dobrze widzę to cieknie z korka spustowego od skrzyni biegów... chyba ktoś spie... robotę. :(


W poniedziałek czeka mnie ponowna wizyta. Dodatkowo myślę... jaki olej powinien być zalany? Może jakiś spec wlał nie to... takie tematy też czytałem.

 

Kolego żadna skrzynia nie jest wieczna i nie chce tu wróżyć z fusów ale myślę że pora na regeneracje skoro po odpięciu reduktora szarpanie występuje.Sama wymiana oleju oraz filtra już nie pomoże. Nie ma czego się bać.Co do oleju to tam gdzie go wlewali doskonale wiedzą co lali. Proponuje podskoczyć i zerknąć na oznaczenie gdyż może się komuś marki auta pokiełbasiły i zdecydował ze do każdej skrzyni leje się ten sam olej :D czy to BMW czy to inna marka auta.

Co do samej skrzyni to proponuję nie iść drogą podmiany na zrobioną już gotową tylko zregenerować własną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem... ale skoro przed wymianą było zdecydowanie lepiej a teraz szarpie pyzy każdej redukcji i zmienia dość późno biegi to chyba coś tu jest nie tak. Jakie parametry musi mieć olej? Ciągle czytam tematy, że jak zły się wleje to takie kwiatki.


Wcześniej było to tylko przy jednym biegu... teraz jest wszystko nie tak. Muszę mieć jakieś argumenty przy reklamacji. :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim temacie... uwaga na firmę Samko! Skasowali kasę za wymianę oleju wraz z filtrem...a pod samochodem cieknie. porażka i oszustwo. Olej też pewnie jeden dla wszystkich. Nie mogę niestety odszukać co powinno być. Adaptacja też nie zrobiona...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.