Skocz do zawartości

Wymiana krzyzaka na wale


michalm.77

Rekomendowane odpowiedzi

Ah tam.. Pieprzysz.. Miałem u mnie się cały krzyżak posypał. Kupowalem auto i wiedziałem że jest do wymiany.. Ok.

Pojechałem do mechanika na wymianę to przy wyjęciu posypały się kielichy bo poprzedniemu właścicielowi chyba nie przeszkadzało stukanie na wale xddd

Sam wał wyrobiony tak, że niewiele brakowało by wzywać lawete na drodze.


Koniec końców kupowałem krzyżak za bodajże 150 zł, a sam wał poszedł do regeneracji (spawanie). Spawy kosztowały mnie 130 zł.

Niestety nie pamietam wymiaru (strzelam że to było 260mm). Ja pojechałem do hurtowni motoryzacyjnej, podałem model auta i w katalogu dobrali taki jaki fabrycznie u nich widnieje.


Myślałem że usterka wału będzie pieniężną wirówką, ale poszło lekko i temat już do mnie nie wrócił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No mysle ze sciagnac segery , wyciagnac szklanki i krzyzak i pozniej wsadzic krzyzak szklanki i segery to zaden problem. I nie trzeba nic wywazac . Tak zrobiłem i wszystko jest super. A co do sprzedazy to nie sprzedam jej . Mam ja od 7 lat i jest to najtanszy w utrzymaniu samochod jaki mialem i mam. A nie chwalac sie mam jeszcze bmw e21 1978r. VW t5 2012r i Mini Countryman 2012r.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No mysle ze sciagnac segery , wyciagnac szklanki i krzyzak i pozniej wsadzic krzyzak szklanki i segery to zaden problem. I nie trzeba nic wywazac . Tak zrobiłem i wszystko jest super. A co do sprzedazy to nie sprzedam jej . Mam ja od 7 lat i jest to najtanszy w utrzymaniu samochod jaki mialem i mam. A nie chwalac sie mam jeszcze bmw e21 1978r. VW t5 2012r i Mini Countryman 2012r.

 

Kolego bez wyważenia przy dużo większej prędkości będzie ten wał wył i będzie trzęsienie budą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.