Skocz do zawartości

kilka pytań przed zakupem


miqolaj

Rekomendowane odpowiedzi

:search: :search: :search: :search: :search:


Hej.

Do końca roku planuję zakup e70, najchętniej 40d, w wersji 7 osobowej z adaptacyjnym zawiasem i układem kierowniczym.

Co się dało to przeczytałem, mam jednak kilka pytań, ciężko znaleźć auto spełniające wszystkie kryteria w związku z tym proszę o porady, tj.

1. Jeśli kupie wersję 5 osobową, znajdę pasujące wnętrze w wersji 7 os. przełożę tylną kanapę, i 3ci rząd foteli, boczki, pasy itp - czy przy przeglądzie wbiją mi 7osób w dowód? I czy to w ogóle ma sens? czy może lepiej odpuścić sobie 306 konnego diesla?

2. Na bank chcę wersje LCI - szczególnie ze względu na nową skrzynię, Czy Napalać się koniecznie na 40d? może pozostałe silniki też dają radę i nie są zawodne? (mam e91 z 2.0d z 2006r i jest super...) tylko czy te 306 koni to nie minimum aby auto jechało?

3. zamieszenie, proszę o rozwianie wątpliwości, w f32 mam adaptacyjne (3tryby) jak jest w X5 jest to zawieszenie pneumatyczne, które ma dwa tryby (sport i standard) do tego zapewnia stabilizację nadwozia w zakrętach i na nierównościach) czy jest jeszcze jakieś inne dostępne zawieszenie? i najłatwiej poznać to po klawiszu sport pod lewarkiem?

4. jaki realny przebieg auta jest akceptowalny? moje e91 ma juz 280 tys i jest bajka, jestem mega zadowolony, x5 jest podobnie z trwałością?

5. gdyby ktoś słyszał lub chciał sprzedać zadbane x5 chętnie kupię, chce wydać do 110tys zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wersja 306 KM do tej masy pojazdu jest w zupełności wystarczająca, ale koszty eksploatacji już wysokie. Weź pod uwagę np. wymianę łańcucha rozrządu, która w 4.0d jest droga, a lubią się zrywać.

Kiedyś miałem wersję 7 osobową i trochę się różni od 5 osobowej, nie tylko kanapą, ale układem ogrzewania tylnych siedzeń, pasy, plastiki itp.

Oczywiście można to ogarnąć, potem zrobić przegląd na okręgowej stacji i wbić w dowód, ale chyba lepiej szukać od razu 7 osobowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.