Skocz do zawartości

BMW e46 320Cd drgania / przyduszanie silnika


HawkGDA

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kiedys juz zakladalem podobny temat i wrzucalem nawet filmiki z inpy w czasie jazdy z ktorych wynikalo ze niby wszystko jest okej.

Objawy : przy obrotach okolo 900 silnik wchodzi w wibracje jakby sie zaczynal dusic. Kiedy auto calkiem sie zatrzyma i ma obroty ponizej 900 wszystko jest oki. problemy sa wylacznie w rejonie obrotów 900. Przykladowo kiedy dojezdzam do swiatel ostatnie metry pokunuje na luzie. Wtedy silnik trzyma te swoje 900 obr i zaczyna sie rzucanie buda. Kiedy juz sie zatrzymam wskazowka w jednej chwili przeskakuje na 800. praktycznie bez opadania wskazowki. W trakcie staczania sie ze wzniesienia na luzie. Sytuacja odwrotna wskazowka przeskakuje z 800 na 900 w jednej chwili. bez dotykania gazu.


Zarowno w inpie jak i na kompach diagnostycznych w serwisie zero bledow.

Korekty wtryskow Bardzo dobre.

Auto przyspiesza i ma moc jak trzeba.


Wymienione wiele czesci na NOWE dedykowane

Sprzeglo z dwumasem LUK

kolo pasowe Corteco + nowe paski Continental

odma z obudowa ori BMW

Intercooler NRF identyczny z orginalem

Czyszczenie kolektora + wszystkie uszczelki nowe

Wezyki podcisniena

elektrozaworki turbo i egr ori BMW


wczoraj wymieniona przepływka BOSCH (adaptacja nie wymagana w moim przypadku)

czujnik cisnienia doladowania ori BMW

filtr powietrza MANN


W serwisie uslyszalem ze szukanie na tym etapie bedzie kosztowne. Lepiej poczekac az sie sypnie do konca...

Prosze was podajcie jakis trop co moge jeszcze sprawdzic?


Wtryski ? wydech ? pompa paliwa? łapy opadają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro wibracje sa tylko wtedy gdy samochód jedzie,jest w ruchu,to obstawiam układ napędowy

Na początek trzeba ustalić,czy wibracje sa od silnika,dwumasy,wału,poduszek itd

Sprawdź jak wyglądają korekcje, gdy samochód zaczyna wibrować?.

Jeśli sa bez zmian ,to nie wina silnika,lecz napędu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostatnio jezdzilem z chlopakiem z tune up'a z Gdanska mial podpietego kompa i robilismy na zywca. Korekty ladne i wszystko w kompie OK .Gosc stwierdzil tez ze to chyba naped ,ale wibracje wystepuja takze przy trzymaniu obrotow pedalem gazu na 900 podczas postoju na luzie. Wiec to nie mozliwe i nie wie co to mozebyc.

Pytanko czy moimo ladnych korekt wtryski moga byc do dupy?


poduszki silnika byly wymieniane na Lemfordera przez mojego kolege poprzedniego wlasciciela.


Jak na moje to wina jakiegos osprzetu silnika bo wibracje ida od jego strony ale jakiego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Nagraj zakładkę z m.in. masą powietrza gdy są te drgania, później podgląd na korekcje gdy to występuje. Możesz też zdjąć pasek osprzętu i wtedy sprawdzić czy problem ustąpi.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostatnio jezdzilem z chlopakiem z tune up'a z Gdanska mial podpietego kompa i robilismy na zywca. Korekty ladne i wszystko w kompie OK .Gosc stwierdzil tez ze to chyba naped ,ale wibracje wystepuja takze przy trzymaniu obrotow pedalem gazu na 900 podczas postoju na luzie. Wiec to nie mozliwe i nie wie co to mozebyc.

Pytanko czy moimo ladnych korekt wtryski moga byc do dupy?

 

W tej sytuacji udział bierze tylko dwumasa,oraz osprzęt silnika.Tak jak sugeruje kolega,zdemontuj pasek osprzetu.

 

"HawkGDA".

Pytanko czy moimo ladnych korekt wtryski moga byc do dupy?

 

Nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej sytuacji udział bierze tylko dwumasa,oraz osprzęt silnika.Tak jak sugeruje kolega,zdemontuj pasek osprzetu.

Paski sa dwa ten na ktorym jest klima i od pompy wody z alternatorem. Domyslam sie ze chodzi wam o ten drugi. ale czy silnik nie dostanie w dupe jak pompa wody bedzie odlaczona?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Przecież nikt nie każe Ci tak jechać 50 km, odpal, podkręć obroty i będzie jasność, ewentualnie przejedź się kawałek.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież nikt nie każe Ci tak jechać 50 km, odpal, podkręć obroty i będzie jasność, ewentualnie przejedź się kawałek.

bez zmian. jutro wymieniam olej i filtr oleju oraz paliwa tym razem Mann i Bosch. Wczesniej wszystko Filtrona. zobaczymy


Pytanko Co to za sonda /czujnik na aluminiowym kolanku od intercoolera wkrecony w gwint. za co odpowiada? jest troche zaklejona syfem z olejem.

Druga sprawa czy powinna byc u mnie sonda lambda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
To czujnik temperatury powietrza dolotowego. Masz euro 3 czy 4?

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Nie ma reguły, choć powinno być euro 4 i sonda też. Najprościej sprawdź w inpa ile znaków mają kody ima.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy jakiej temp silnika występują te drgania?

jak zimny silnik to jest lepiej. Jak sie rozgrzeje do temperatury [roboczej] zdecydowanie gorzej


WYmienilem dzis olej, filtr oleju Mann , filtr paliwa Bosch, wezyki paliwowe i zauwazylem ze wtyczka pompy progowej tej przed filtrem jest cala w ropie. dziwne bo zaciski trzymaly oki.

Wyciagnelem to ustrojstwo w celu wyczyszczenia i przedmuchania wtyczek. Na obudowie widnieje napis ENERGY 11-09 czuje ze to jakies chinskie gowno i stad moje problemy. Napewno ja wymienie. Ale nadal jestem otwarty na sugestie bo moze nie mam racji.


Jaka nowa pompe najlepiej wlozyc? Orginal czy jakis Minarelli , Bosch?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o pompę to zakładałbym ori chyba Pierburg jest na pierwszy montaż ale mogę się mylić to niech ktoś poprawi.

A co do tych objawów to zrób test przelewowy wtrysków, albo sprawdź programem np. ISTA jaką masz dawkę paliwa na suw w temp 89-90 stopni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o pompę to zakładałbym ori chyba Pierburg jest na pierwszy montaż ale mogę się mylić to niech ktoś poprawi.

A co do tych objawów to zrób test przelewowy wtrysków, albo sprawdź programem np. ISTA jaką masz dawkę paliwa na suw w temp 89-90 stopni.

 

Ori 1357

Pierburg 609

Bosch 534

Co polecicie?:)


ISTA to jakis program z pakietu INPA? czy cos zupelnie odzielnego? Trzeba go konfigurowac jakos?

Wyczytalem gdzies w necie ze nie zawsze mozebyc to dwumas albo wtryski ale mozebyc padniety sensor cisnienia paliwa na listwie. Co sadziecie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Osobny program. Polecamy ori, z pierburgiem bywają problemy, ale może już się to poprawiło. Do przyduszeń zdecydowanie pasuje pompa progowa.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Pierburg robił, ale teraz to jest ti automotive, zdarzają się przypadki, że nowa nie działa prawidłowo.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierburg robił, ale teraz to jest ti automotive, zdarzają się przypadki, że nowa nie działa prawidłowo.

 

Miales racje kupilem Ori pompe i dostalem ti automotive. Poprawa jest znaczna ale problem nie zniknal w 100% w dalszym ciagu kiedy przekracza 900 przydusza choc w duzo mniejszym stopniu. Obstawiam ze to czujnik cisnienia paliwa.


Moglby ktos udostepnic ten program ISTA? np na chomika? Trzeba go jakos konfigurowac tak jak inpe? jakies sterowniki czy cos?

Chcialbym sprawdzic to cisnienie na listwie zanim w ciemno wymienie czujnik za 1000pln.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Przecież w inpa też masz ciśnienie na listwie cr :roll: między ciśnieniem doładowania a masą powietrza, ista tu nic więcej nie pokaże. Swoją drogą to raczej nie czujnik a zawór na szynie (z drugiej strony - od grodzi) lub zawór na pompie cr.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież w inpa też masz ciśnienie na listwie cr :roll: między ciśnieniem doładowania a masą powietrza, ista tu nic więcej nie pokaże. Swoją drogą to raczej nie czujnik a zawór na szynie (z drugiej strony - od grodzi) lub zawór na pompie cr.

 

OK myslalem ze Ista D laczy sie bezposrednio z podzespolami i zobacze cos wiecej. ale skoro mowisz ze nie to nie ma sensu instalowac.

Wlasnie chodzi mi o ta czesc od strony grodzi. W internecie pod haslem czujnik cisnienia paliwa czy zawor cisnienia paliwa znajduje to samo.


czyli to jest zawor

https://allegro.pl/bmw-e46-318d-320d-330d-elektrozawor-paliwa-bosch-i7556057208.html?utm_source=google&utm_medium=cpc&ev_campaign=_mtrzcj_pla_czesci-samochodowe&ev_adgr=Cz%C4%99%C5%9Bci+samochodowe&ev_ln=PRODUCT+GROUP&utm_content=&gclid=Cj0KCQjwr4beBRDNARIsAGZaZ5fHBG2O3_OlSZDneXWZUo6YtJ5fcMPC81d06P5sPMg6nAtuBTMG2NwaAof5EALw_wcB&gclsrc=aw.ds



a to czujnik?

https://allegro.pl/zawor-cisnienia-paliwa-bmw-e90-320d-330d-f10-3-0d-i7553066388.html



I jeszcze pytanko w ukladzie czujnik jest przed elektrozaworem w drodze do silnika? i moze pokazywac na kompie z czujnika prawidlowa prace? a elektrozawor moze dawac du*py?


Podlaczalem dzisiaj lapka z inpa... pojezdzilem pogazowalem na postoju .. wszystkie wartosci sa praktycznie takie jak rzada komp.

Maxymalna wartosc cisnienia paliwa lekko ponad 1500 czy to prawidlowe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

czysta seria. dopiero jak wszystko bedzie dobrze to bede myslal o podniesieniu mocy. Narazie do idealu troche brakuje...


te rzeczy sa na listwie a na pompie jest jeszcze zawor przykrecany na 3 srobki>? Jprdl wiecej tego nie moglo byc?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Prosze Cie podpowiedz ktora z tych 3 najprawdopodobniej sieje zament?


Znalazlem taki news na temat diesli

https://magazynauto.interia.pl/porady/eksploatacja/silnik-2870/news-typowe-problemy-diesli,nId,1714046

Pisza miedzy innymi o wadliwym regulatorze w e46 320d 330d. Tylko co teraz jest regulatorem?:D Bo widze ze kazdy nazywa to jak chce zwariowac mozna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.