Skocz do zawartości

N47 177km problem z mocą

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam wszystkich

Mam problem z moim E90 mianowicie wszystko zaczęło się od tego ze traciła moc na chwilę podczas jazdy tzn przez jakis odcinek dajmy na to 40 50 km jechala normalnie a następnie traciła moc w granicach 1-3 tysiące obrotów a powyżej już dostawała dawną moc.

Wówczas pomagało ponowne odpalenie silnika albo samo przechodziło. Błąd w komputerze był od sterownika turbiny, wtedy samochód wjechał na warsztat, został założony nowy sterownik turbiny i to co wyszło przy okazji, nowy ręczny, nowe łożyska tyl, pompa wody, nowe świece, uszczelka pod pokrywa, odma, regeneracja alternatora.

Teraz samochód jedzie jak gdyby miał 130 koni.

Turbo pompouje dobrze nastawnik porusza bezproblemowo działająca geometria.

Sa dwa błędy w komputerze.

4B10 i 4B11 kontroler lagodnego dzialania, korekcja ilosci zbyt wysoka.

Wtryski były sprawdzane na stole, próba przelewowa w samochodzie też przeszła, korekty wtryskow wzorowe.

Ze sterownika silnika, wycięto klapy kolektora ssacego których nie ma i egr, depefa wypaliłem chemicznie.

Jakieś pomysły dlaczego samochód nie chce jechać tak jak dawniej? Proszę o podpowiedzi

Opublikowano
  • Autor

Odświeżam,

Czekam na jakieś podpowiedzi

Opublikowano
  • Zasłużeni forumowicze
Jakie są wskazania live data?
3A0jS9b.png
Opublikowano
  • Autor

Wszystko sprawdzane komputerem Delphi, nie tam czegoś takiego

Jakim komputerem sprawdza się te parametry i jest ktos z podkarpackiego żeby mogl w tym pomóc?

Opublikowano
  • Zasłużeni forumowicze
najlepiej INPA lub ISTA
  • 2 tygodnie później...
Opublikowano
Wydaje mi się, że to nadal problem z nastawnikiem turbo. Był regulowany po założeniu? Sam przerabiam obecnie ten problem.
  • 1 rok później...
Opublikowano
  • Autor
Założenie innych wtrysków rozwiązało ten problem.
Opublikowano
2 lata szukania ale w końcu się udało xD
  • 3 miesiące temu...
Opublikowano
  • Autor
2 lata szukania ale w końcu się udało xD

 

Post dodany dla potomnych, komuś może się przydać.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.