Skocz do zawartości

Automatyczne odsuwanie kierownicy i fotela kierowcy


Grzesiek1985

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze
Masz memory w aucie ? z tego co wiem tylko kierownica się podnosi .
"Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa! Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dlaczego"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Jeśli chodzi o podnoszenie kierownicy po otwarciu drzwi to w module SZM musi być zakodowane „EINSTIEGSHILFE_HOEHE” na aktiv .
"Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa! Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dlaczego"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

witam

 

Jeśli chodzi o podnoszenie kierownicy po otwarciu drzwi to w module SZM musi być zakodowane „EINSTIEGSHILFE_HOEHE” na aktiv .

 

@malysz1976 z ciekawosci zobaczylem co pisze BMW na ten temat :


Elektrische Lenksäulenverstellung

https://www.newtis.info/tisv2/a/de/e70-x5-3.0si-sav/wiring-functional-info/body/operation/steering-column-adjustment/XkqMWqL


Sterownik to IHKA , nie nalezy wiec tutaj zmienic : IHKA ELSV_EH ?

 

  • Chassis : E70 (E70,E71,E72)

    Module : IHKA_E70.C08





    ELSV_EH_LAENGE -> aktiv -> nicht_aktiv



    ELSV_EH_NEIGUNG -> aktiv -> nicht_aktiv

Pozdrawiam Andrzej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiego ustawienia nie masz w idrivie ???? Bo już nic nie można zrozumieć z Twojej wypowiedzi

Przed wgraniem polskiego menu w idrivie w ustawieniach była pamięć fotela Po zgaszeniu silnika i otwarciu drzwi fotel się odsuwal a kierownica się unosiła Natomiast po w graniu polskiego menu w idrive nie mam teraz w ustawieniach opcji pamięci fotela i po wyjęciu kluczyka czy włożeniu zero reakcji fotela i kierownicy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Witam,


Gdzie dokładnie jest możliwość wyłączenia funkcji wysuwania kierownicy ?

Z tego co zrozumiałem, to można włączy lub wyłączyć. Spróbuję znaleźć, chyba, że ktoś pomoże :-)


Pozdrawiam.

U mnie jest wgrane polskie menu i odsuwanie kierownicy i fotela jest też włączone a pomimo to nie działa. Nawet nie ma tej funkcji w idrive. I zastanawiam się czy to jest wina tego menu że nie ma dopisanej tej funkcji czy jak ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wgrane polskie menu, fotel jak i kierownica samoczynnie się ustawia... i tak samo było gdy jeszcze menu było nie PL.

Nigdzie w menu tego się nie ustawia - to raczej z kompa u fachowca albo masz padnięty jakiś moduł komfortu czy coś.

www.nemo.dot.pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wgrane polskie menu, fotel jak i kierownica samoczynnie się ustawia... i tak samo było gdy jeszcze menu było nie PL.

Nigdzie w menu tego się nie ustawia - to raczej z kompa u fachowca albo masz padnięty jakiś moduł komfortu czy coś.

Dziwna akcja bo byłem u fachowca sprawdził wszystko jest tak jak powinno Na kompie brak błędów a mimo to nie działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo tu błędu nie będzie. Po prostu jest ta funkcja wyłączona. Z tego co widzę to przypisuje się to do każdego klucza osobno. Mam jeden i trudno mi sprawdzić czy będzie działać na drugim. Ale kiera się przestawia i wraca, tylko fotel tak jak piszesz, nie odsuwa się po wyjęciu klucza.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo tu błędu nie będzie. Po prostu jest ta funkcja wyłączona. Z tego co widzę to przypisuje się to do każdego klucza osobno. Mam jeden i trudno mi sprawdzić czy będzie działać na drugim. Ale kiera się przestawia i wraca, tylko fotel tak jak piszesz, nie odsuwa się po wyjęciu klucza.

U mnie też już wszystko działa tak jak u Ciebie i wszystko fajnie przypisuje do kazdego klucza. Zostało jeszcze dojść dlaczego nie odsuwa fotela po wyjęciu klucza i nie dosuwa po włożeniu ( mowa o jednym kluczyku - wcześniej działało )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.