Skocz do zawartości

E46 coupe - regeneracja lusterka od dawcy z E65/E66


Gulon

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,


uszkodziłem lusterko w mojej E46 coupe. Zacząłem szukać nowego ale okazało się że to jakaś masakra cenowa i allegro zasypane jest angolami.

Pytanie więc czy można zregenerować moje lusterko przy użyciu dawcy od E65/E66? Z tego co zauważyłem łatwiej dostać wersję europejską dla siódemki niż dla E46 coupe.


Uszkodzenie wygląda tak, że lusterko jest ułamane i tymczasowo jest przyczepione po januszowemu na wkręty :D


Będę również wdzięczny jeżeli ktoś miałby namiar na jakiegoś magika w Warszawie który by potrafił mi to jakoś naprawić, pospawać, skleić. No zrobić tak aby było git.

Lusterko wygląda tak - czerwona linia to linia pęknięcia.

http://www.editer.pl/fotka/485de2d0b978846cbbe323ff650ac91f_1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Wkład? Akurat on jest taki sam :roll: lusterko z anglika jest "złamane" pod innym kątem. Stelaż musi być z "Europy".

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli co finalnie mam kupić i wymienić?


Jak kupię wersję angielską to da radę ją jakoś rozmontować i wstawić tylko to co mam złamane abym miał normalny kąt lusterka?

Obudowę wam cacy - tylko ten środek jest połamany.

To muszę kupić całe lusterko czy da radę jakiś element?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Całe europejskie lusterko, albo sam jego szkielet.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojecia o czym mowisz ja akurat jezdze anglikiem i ostatnio upierdzielilem cale lusterko, mieszkam w de kupilem za grosze od europy i tylko wklad zmienilem na moj ktory ocalal oraz mocowanie lusterka i wszystko dziala jak powinno nie ma roznicy pozatym chyba szkielet od zwyklego tez pauje nie musi byc coupe. Edytowane przez jazdaprzemo
Bylo N42B20 rozum wrocil jest M54 /cisza i spokoj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Wkład nie ma żadnego kąta, całe lusterko jest ustawione pod innym kątem, więc masz ograniczone pole widzenia. Nie słyszałem o tym żeby lusterko o e65 było takie same jak e46.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrzylem z ciekawosci po nr.czesci poza wkladem to obojetnie czy anglik czy europa.Nie mowie o skladanych itp.Ale zwykle sie nie rozni.Patrzylem tez z ciekawosci po ile faktycznie sa lusterka calosc w pl i powiem tak ze od europy od 100 do 300 ori wiec nic juz nie powiem po prostu odpuszczam sobie bo szkoda czasu//
Bylo N42B20 rozum wrocil jest M54 /cisza i spokoj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Patrzylem z ciekawosci po nr.czesci poza wkladem to obojetnie czy anglik czy europa.Nie mowie o skladanych itp.Ale zwykle sie nie rozni.Patrzylem tez z ciekawosci po ile faktycznie sa lusterka calosc w pl i powiem tak ze od europy od 100 do 300 ori wiec nic juz nie powiem po prostu odpuszczam sobie bo szkoda czasu//

Raczej szkoda czasu na czytanie co poniektórych bzdur, które piszesz a jeszcze wciskasz, że coś sprawdzałeś :duh:

Anglik:

https://www.realoem.com/bmw/pl/showparts?id=BN12-EUR-12-2002-E46-BMW-320Ci&diagId=51_3692

Europa:

https://www.realoem.com/bmw/pl/showparts?id=BD11-EUR-12-2002-E46-BMW-320Ci&diagId=51_3692

Takie same numery? :roll:


Teraz wkład, które niby się różnią.

Anglik:

https://www.realoem.com/bmw/pl/showparts?id=BN12-EUR-12-2002-E46-BMW-320Ci&diagId=51_3835

Europa:

https://www.realoem.com/bmw/pl/showparts?id=BD11-EUR-12-2002-E46-BMW-320Ci&diagId=51_3835

Ja tej różnicy nie dostrzegam.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrzylem z ciekawosci po nr.czesci poza wkladem to obojetnie czy anglik czy europa.Nie mowie o skladanych itp.Ale zwykle sie nie rozni.Patrzylem tez z ciekawosci po ile faktycznie sa lusterka calosc w pl i powiem tak ze od europy od 100 do 300 ori wiec nic juz nie powiem po prostu odpuszczam sobie bo szkoda czasu//

 

Mi chodziło o całe lusterko, a nie samo szkiełko wewnątrz.

Angliki zaczynają się już od 100 zł, europejskie i to takie zdewastowane gdzieś od 400 zł.


Chyba wstawię jednak anglika i teraz mam 3 pytania:

1. Czy można normalnie jeździć z angielskim lusterkiem czy za każdym razem trzeba jakoś specjalnie wychylać głowę aby cos w nim zobaczyć?

2. Obecnie mam lusterka na 5 pinów. Jak kupię takie na 7 albo 9 pinów to które kable trzeba odciąć i zaślepić? Kolory niezależnie od wersji i rocznika będą zawsze takie same?

3. Czy wstawienie lusterka na 7/9/11 pinów nie będzie się wiązać z błędami na kompie jeśli oryginalnie mam tylko 5 pinów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jak bys dobrze popatrzyl na te nr to bys widzial gdzie jest roznica a wlasciwie 1 i to nie w szkielecie a w jednym plastiku uchwycie lusterka to po pierwsze a po drugie wklady kolego roznia sie tym ze moje prawe angielskie przybliza a w europie oddala bo w europie masz fotel po plewej stronie a w angliku po prawej.Ale coz kazdy ma swoj poglad szkoda ze nie w praktyce.Ja akurat mam i anglika i europe wiec widze praktycznie jakie sa roznice .Pozdrawiam.
Bylo N42B20 rozum wrocil jest M54 /cisza i spokoj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki ziom - a jeszcze pytanie o te piny i lifty.


Znalazłem fajne lusterko z anglika z 5 pinami tylko, że po lifcie. Według tej strony dla rocznika z 2006 czyli po lifcie są niby takie same lusterka:

https://www.realoem.com/bmw/pl/showparts?id=BD11-EUR-05-2006-E46-BMW-320Ci&diagId=51_3692


Po co więc sprzedawcy piszą przed liftem, po lifice skoro one niby sa takie same.

Czy może jednak nie są takie same?


Bo z tymi pinami jak bym sobie kupił np. na zapas lusterko z 11 pinami składane elektrycznie i zaślepił 6 pinów to komputer nie będzie wariował?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Wymiękam :mrgreen: nie będzie ok, ponieważ kąt jest niewłaściwy a szkło jest identyczne, przecież jest ten sam numer części :duh:

Jeżeli chodzi o lusterko kierowcy to jak daleko siedzisz/leżysz to nie będziesz widział co jest za autem a jak chodzi o pasażera to nie zobaczysz boku auta, ale co ja tam wiem, nie mam przecież doświadczenia :lol:


Edit:

Witam jak bys dobrze popatrzyl na te nr to bys widzial gdzie jest roznica a wlasciwie 1 i to nie w szkielecie a w jednym plastiku uchwycie lusterka to po pierwsze

Ten Twój "uchwyt" lusterka to pozycja nr 8, który niczym się nie różni czy to kiera z lewej czy prawej a nr 1 to całe lusterko, szkielet, czy jak to tam nazywasz.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Dołoże swoje przygody z lusterkami BMW. Maniek ma racje. Same wkłady od angola są identyczne jak w europie. Różnica występuje w przypadku kupna całegk lusterka. Jest ono pod innym kątem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha czyli to ze lusterko zamiast przyblizac ci oddala to nie ma roznicy.Bo mnie to przeszkadzalo.Owszem kazdy wklad mozna wpiac ale zamiast oddalac bedzie przyblizac lub na odwrot .I mowimy tu o moim przykladzie i moim lusterku.Dlatego po kupnie calego lusterka z europy zmienilem wklad z mojego starego i mocowanie i jest jak bylo wczesniej.Sprawdz opcje do jakiego ruchu sa przystosowane a nie ze pasuja do kazdego bmw e46 /Opcja wersja jest wazna. .A kat jak napisalem wczescniej plastik okragly z silniczkami to zmienia kat u mnie .
Bylo N42B20 rozum wrocil jest M54 /cisza i spokoj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Kup oryginalne wkłady to nic Ci nie będzie się ani przybliżać ani oddalać. Temat z mojej strony wyczerpany, niech autor tematu przekona się na własnej skórze jak ma jeszcze wątpliwości.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Przemo, kupiłeś jakieś badziewie z nieoryginalnym lusterkiem i z tego powodu miałeś taki efekt. Skoro nawet BMW twierdzi że to są te same szkła, to po co się sprzeczasz? Będziesz się z BMW kłócił?

Link z realoem wersja europejska.

https://www.realoem.com/bmw/enUS/showparts?id=AP71-EUR-10-2003-E46-BMW-320d&diagId=51_3311

Link do wersji UK.

https://www.realoem.com/bmw/enUS/showparts?id=AP72-EUR-10-2003-E46-BMW-320d&diagId=51_3311

Maniek Ci już to wklejał. Może linki ci nie działają to napisze że w obu przypadkach lustra mają te same numery

Mirror glas, unheated, wide-angle 51168250441 - nie grzane

Mirror glas, heated, wide-angle 51168250438 - grzane


Do zainteresowanego kupnem nie polecam słuchać kolegi przema.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.