Skocz do zawartości

E61 (LCI) EHC - pusty plik .TRC + problem z podnoszeniem


h4cker

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jak w temacie po ściągnięciu danych z modułu EHC plik FSW_PSW.TRC jest pusty :| to normalne zjawisko? problem mam z poziomem tego szrota, oba czujniki wymienione i lewy pokazuje w inpie w opcji ręcznym obniżeniu: -12 a prawy 91. W ista jeszcze inne parametry, wpisywałem dane w iście tzn. mierzyłem miarką wymiar na jakim stoi i po kodowaniu auto nie obniża się ani nie podnosi tylko stoi na maxa w górze i dalej próbuje pompować... gdy ręcznie obniżę w inpa do wysokości 60cm i zaraz zakoduje jako 0 lewą i prawą stronę to stoi równo i podczas jazdy też jest ok. Po nocy prawa strona opada o 7cm i po odpaleniu nie wraca do wcześniej zakodowanej wysokości.... i czujniki znowu pokazują głupoty... jakby nie zapisywał kodowania...


ktoś ma pomysły jak to rozgryźć? wcześniej był błąd tansportmode ale po odpaleniu pompował na maxa, wywalał błąd i obniżał się do serii a teraz leży jedną stroną jak krowa...

Edytowane przez h4cker
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plik TRC zawiera parametry konfiguracyjne modułu, ale takie statyczne , nie żadne dynamiczne odczyty parametrów pracy, jeśli więc moduł nie ma żadnych konfigurowalnych opcji, to plik TRC może być pusty.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plik TRC zawiera parametry konfiguracyjne modułu, ale takie statyczne , nie żadne dynamiczne odczyty parametrów pracy, jeśli więc moduł nie ma żadnych konfigurowalnych opcji, to plik TRC może być pusty.

dzięki za szybką odpowiedź :) dzisiaj pojechałem z kompem do pracy i znowu się położył prawą stroną po paru km i wygląda to tak:


530fe7d4d9d095b17b71866903f44204_big.jpg?1536347133


widać, że komputer wysłał sygnał żeby się podniósł ale fizycznie nic nie robi... więc podniosłem go sam żeby dojechać do roboty i jak sam napompuje to trzyma poziom przez jakiś czas:


3c97970deef14c86ab3262cd835fe366_big.jpg?1536348223


po robocie odpaliłem go i stał niby równo więc wsadziłem 100kg cementu do bagażnika i jeszcze siebie to razem jakieś 180km i na tych kropkach po prawej włączyło się: Kompressor i Ventil HL - pompa fizycznie zaczęła pompować a potem Kompressor i Ventil HR i pompa się wyłączyła... :mad2:


stwierdzam, że sam wcale nie podnosi prawej strony mimo, że w inpie widać, że chce... i pytanie czy to pompa czy zaworki? a może miech się kończy?


manualnie podnoszę lewą i prawą, automatycznie prawa nie funkcjonuje...


z góry dzięki za każdą sugestie :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.