Skocz do zawartości

E60 N52b30 aktualizacja poziomu oleju


mela92

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od kilku tygodni jestem posiadaczem BMW e60 n52b30. Jak wiadomo sprawdzanie poziomu oleju jest tylko możliwe przez Idrive. Wcześniej gdy pierwszy raz sprawdzałem poziom po 2,3 minutach pokazał poziom czyli wystąpił proces ładowania, odczytywania . Po wymianie oleju sprawdziłem poziom i proces sprawdzania wyglądał identycznie jak za pierwszym razem. Od tamtej pory jak wejdę w poziom oleju to cały czas pokazuje pełen stan i nic się nie zmienia ( mam na myśli, że nie widać żeby coś się aktualizowało, ładowało) przejechane już ponad 1000 km. Czy wszystko jest w porządku ? Wchodzę w Idrive i poziom oleju już jest widoczny ? Gdzieś czytałem na forum że aktualizacja jest po kilkudziesięciu km. Powinna być widoczna aktualizacja poziomu czy po prostu sam sobie odczytuje i jeżeli nie ubywa to nie zobaczymy, że cokolwiek się dzieje ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

https://www.meeknet.co.uk/E64/09_Cooling%20Systems.pdf

 

Dynamic oil level measurement begins when following values are reached:

• Engine temperature > 60°C

• Engine speed > 1000 rpm

• Transverse and longitudinal acceleration < 4-5 m/s2.

The transverse acceleration signal is supplied by the DSC. The longitudinal acceler- ation is calculated from the speed and time factors.

• Increase < 5% after covering a distance of approx. 200 m. The increase value is detected by the ambient pressure sensor in the ECM.

On reaching this value, the oil level indicator is updated approx. 5 minutes after starting vehicle operation. The oil level is then continuously measured. The indicator is updated at 20 minute intervals. The "Check oil level" menu in connection with the dynamic oil level measurement is exited while driving (vehicle speed > 0) approx. 15 seconds after the oil level is displayed.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wrzutkę, chciałby jeszcze zapytać w kwestii tego co piszą "Wskaźnik jest aktualizowany w 20-minutowych odstępach." Czyli generalnie jeżeli nie widzę żadnego ładowania to jest ok, ponieważ co 20 minut stan oleju się aktualizuje ? Dziwi mnie to bardzo, że wchodzę tam zobaczyć nawet po przejechaniu 30 km i nie ma tego procesu ładowania, po prostu cały czas jest pokazywany stan jak na zdjęciu niżej.

attachment.php?attachmentid=311357&d=1254434010

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.