Skocz do zawartości

półoś : różnice średnicy przegubu wewnętrznego


kalen32

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Szanownych Kolegów.

Padł przegub zewnętrzny , ten przy piaście. Z tego co sie orientuję , jest zintegrowany z półosią, wymienny jest tylko przegub wewnętrzny, ten , który przykręca się do "dyfra". Kupiłem nową półoś, zapewniano mnie,że bedzie pasowała, niestety średnica przegubu wewnętrznego jest większa niż u mnie, E39 2.0 benzyna, r 1996, sedan. Większy jest przez to rozstaw otworów na śruby. :cry: Mierząc po flanszy : u mnie jest około 96mm, w nowej półośi około 101mm.


Teraz pytanie: czy można przełożyć stary przegub na tę nową półoś ? czy prócz średnicy zewnętrznej i co za tym idzie rozstawu otworów na śruby, będzie pasowała ilość rowków wpustowych i średnica wewnętrzna ? Jestem w czarnej ....., jesli odeslę półoś, to pozostaje zakup używki, a z tym jak wiadomo loteria, jeśli rozbiore nową w celu przełożenia przegubu a nie będzie pasował, to już nie oddam do sklepu :oops:

z góry dziękuję za informacje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na realoem sprawdzałem , pasuje tylko do 2.0 benzyna wszystkie wersje.

A przegub zewnętrzny się sypnął, nie bardzo wiem z jakiego powodu, automat, nie katowany, przebieg 198 tyś, ale wymieniane były łożyska , kolega mechanik podejrzewa, że może coś spieprzyli przy wyciskaniu łożyska z piasty :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie bardzo rzadka usterka dlatego pytam.


Musisz więc kupić od swojej wersji. Automat 2.0 i manual ma takie same. Nie wiem jak flansze ale pasują na frezy.


Ja bym kupił używane kpl polosie i wymienił gumki i smar. Co innego jak by się często sypaly i była by to loteria. Kupić, wszystko ładnie wyczyścić dać nowy smar i gumki i będzie hulać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.