Skocz do zawartości

N53B30 faluje


albert1995

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze
Wydech nadal mam czarny, nie stale ale jednak. Jak padł mi wtrysk to podlało kata paliwem bo śmierdziało i kopciło straszliwie. Błędów związanych z silnikiem nie miałem. Wymieniałem wtryski na raty /2-1-3/ w ciągu 3-4 miesięcy i za pierwszym i drugim razem objawy były takie jak opisałem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie nie kopci wcale tylko para ale to norma w n53

Paliwem śmierdzi tylko chwilę na zimnym, błąd kata o którym pisałem w pierwszym poście to było zasiarczenie noxa a nie kat.

Zastanawia mnie skąd miałem błąd 2a87 vanos auslass mechanic a drugi 3104 rozdział mieszanki w cylindrach, założone sterowanie, nieciągły.

Ten od vanosa włączył check- ograniczenie mocy

Muszę ogarnąć inpe lub ista i sprawdzić ciśnienie paliwa i sondy

Diagnoza n53/n43 info pw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...
Witam koledzy odgrzebie ten temat. Mam problem właśnie ze swoją e60 535ix 306km silnik n54. Problem wygląda następująco iz na zimnym silniku kopci z rury że samochodu nie widać i czuć benzynę (dym bialy). Czy to oznaka padnietych wtryskow? Dodam że mam błędy związane z wypadaniem zapłonu i silnik faluje na obrotach na zimnym to aż całe auto drży A po zagraniu lekko faluja obroty i nie kopci z rury. Może miał ktoś taki przypadek. Samochodu był 2tyg u mechanika i nie znalazł konkretnej przyczyny tego zjawiska. Wiem że pozanienial wtryski miejscami i zrobił adaptację. I nadal jest tak jak było. Może ktoś podpowie gdzie szukać przyczyny i co konkretnie mogło paść że tak się dzieje
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Witam koledzy odgrzebie ten temat. Mam problem właśnie ze swoją e60 535ix 306km silnik n54. Problem wygląda następująco iz na zimnym silniku kopci z rury że samochodu nie widać i czuć benzynę (dym bialy).

 

U mnie jak padł całkiem wtrysk to był taki właśnie objaw. Załatwisz katalizatory o ile już nie są martwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.