Skocz do zawartości

Czujnik polozenia sprzegla (kontrolka uszkodzenia skrzyni)


PeeS

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Bmw x3 e83 2.5 benzyna lpg, 2004 rok, AUTOMAT.


Pojawiła mi się na desce kontrolka z uszkodzenia skrzyni biegów z tego co wyczytałem w Google (koło zębate a w środku wykrzyknik). Po podpięciu do komputera błędów ze skrzyni nie ma, natomiast jest z czujnika położenia sprzegla. Był też drugi błąd ale po jego skasowaniu nic się nie zmieniło. Po skasowaniu tego z czujnika kontrolka od razu zniknęła więc zapewne jest to wina tego. O co chodzi? Co poradzicie? W linkach wysyłam zdjęcia błędów.

https://zapodaj.net/bcc54a7417dea.jpg.html


https://zapodaj.net/44e12d3ea747c.jpg.html


Dodam że z autem nie dzieje się nic niepokojącego. Skrzynia pracuje wydaje mi się normalnie. Nie ma trybu awaryjnego. Przyspiesza również. Po każdym odpaleniu samochodu gaśnie i zapala się po różnych dystansach. Raz za 10 km, raz po 30km, a kolejny po 2km. Istotny może być też fakt że wymieniane były wszędzie oleje. W skrzyni, mostach i silniku, oraz wymieniona uszczelka pod Kolektorem. Po odebraniu samochodu od mechanika na drugi dzień pojawiła się kontrolka. Wcześniej jej nie było. A po podjechaniu do niego pokazało błędy takie jak przesłałem. Pozdrawiam i liczę na Pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie po prostu to powodowało problemy. Pojawiała się kontrolka skrzyni i wchodziła w tryb awaryjny. Po przejechaniu paru kilometrów gasiłem silnik i odpalałem i kontrolka gasła. Jak podłączyłem pod kompa miałem własnie błąd położenia sprzęgła. Po wymianie aku i pojechaniu do mechanika, który usunął błąd i coś tam jeszcze pogrzebał w kompie błąd nie występuje.

Może po wymianie oleju powinna zostać zrobiona adaptacja (aczkolwiek nie wiem czy to się robi). Jeżeli po 2 dniach po wizycie u mechanika masz takie cuda to jedź do niego aby naprawił błąd :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....Aku wydaje się wporzadku, pali na dotyk czy na zimnym czy na ciepłym.

 

skoro tak ci się wydaje to pewnie jest jak nowy :D

weź multimetr i po prostu go sprawdź


w x3 słaby kwas lub słabe ładowanie sprawia że różne cuda wychodzą ,a komputery sieją róznymi błędami.


 

Byłem. Zbyt wiele mi nie pomógł niestety... Chciał wymieniać jakieś czujniki o zebatki przy skrzyni biegów.

 

najwyższa pora pożegnać się z panem mechaniorem

buzi , kwatki i pa pa. :D

żadnych dizli tylko Pb+LPG

R4 + turbo, V6 , R6 i V8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.