Skocz do zawartości

[E46] Wybór akumulatora


Shaft28

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 115
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

To ja dopiszę swoje 3 grosze:

- bierz taki, jaki powinien być fabrycznie montowany (pojemność) - weźmiesz większy to będzie niedoładowany. Weźmiesz mniejszy to możesz go rozładować szybciej.

- można brać taki z większym prądem rozruchu, czyli chociażby tą Vartę.

 

Do tego szarpnij się na cyfrowy prostownik, chociażby z Lidla za 50zł i przestań katować te akumulatory oraz wydawać bez sensu kasę.

Napięcia na poziomie 12,5V po nocy czy po jeździe są normalne. Napięcie ładowania powinno wynosić ~14,5V ale do ~14,1V są akceptowalne. Poniżej tego trzeba sprawdzić alternator.

 

I tyle. Tu nie ma większej filozofii, no może poza wyborem normalnej marki a nie firm-krzaków typu Bull czy inne cuda. Kup markowy aku i tyle.

 

PS. Na boga przestań odpalać auto codziennie, żeby sprawdzić czy spadło napięcie. To możesz zrobić miernikiem. A tak to obciążasz aku i będzie coraz bardziej pusty. A potem zdziwienie, że po tygodniu takich cyrków masz 12,1V i niedoładowany aku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tamtym roku tłumaczyłem mu jak korzystać z prostownika. Nie pomogło. Lepiej dostosować aku to użytkowania auta. Jeśli producent podaje dana wartość można zwiększyć o 10mAh jeśli się robi cały czas trasy. Można zmniejszyć o tą wartość jeśli się jeździ po mieście małe odcinki. Większej ingerencji nie polecam. Prąd rozruchowy nie zmniejszać w stosunku do oryginału. Większy może być. To mu powinno wystarczyć ale pewnie będzie sto tysięcy pytań
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Że jeszcze jest ktoś kto chce odpisywać Staszkowi na poważnie..ja zrezygnowałem jakieś jego trzy konta wstecz :roll: życzę wytrwałości :cool2:

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eh ale mówią że obecna VARTA TO TO SAMO CO BOSCH tylko nalepka inna a obudowy i fabryka ta sama a na bosche ludzie narzekają..

 

sam kurde nie wiem teraz

 

musze wybrać albo

 

Varta Silver 77AH ALE PRĄD NIBY 780A 365zł

 

jak i westa 74ah prąd 720A 315zł

 

pytanie który?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Westa.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
eh ale mówią że obecna VARTA TO TO SAMO CO BOSCH tylko nalepka inna a obudowy i fabryka ta sama a na bosche ludzie narzekają..

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja wtrące swoje zdanie.

 

Rok temu też szukałem nowego AKU i wybrałem niemiecką firmę Moll 85ah.

http://www.moll-batterien.pl/oferta/samochody-osobowe/moll-m3-plus

 

http://sklep.prostowniki-akumulatory.pl/akumulator-moll-85ah-710a-m3-plus-p-83085-p-518.html

 

Nie korzystaem z Wart, Boscha itd więc oczerniał nie bede. Ale na porach ludzie piszą różne rzeczy. Jasne. Ciężko zweryfikować. Ale choćby kraj produkcji typu Turcja.. Jednemu to nie przeszkadza, a ja poszedłem w zachodniego sąsiada i jestem zadowolony. Nie zawiódł mnie kompletnie ani razu. :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dopiero rok więc żadna radość ze wytrzymał. Po 7-8 latach jak jest ok to można przyznać że porządny

 

rozumiem, że wyzwanie i za 7-8 lat mam napisać? heheh żartuje oczywiście.

 

napisałem, że w trakcie roku mnie nie zawiódł a i opinie na forach na prawde były dobre;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ja zakupiłem jednak akumulator autocraft 80ah 720A no i wszystko jest ok :norty: pamiętam jak kupiłem bannera miał 12.55 napięcie ten jak przyszedł miał 12.86

 

Zakupiłem do tego prostownik elektroniczny Yato 8302 taki za 200zł z prądem 2,6,12A

 

po ustawieniu na 2 zresztą nawet jak by ustawił 6A to tyle nie będzie ładował bo na podstawie naładowania akumulatora sam obniża przeważnie do 2A prąd

 

doładowałem akumulator tak konserwacyjnie to po naładowaniu miał 13.2v i spadło maks do 12.96 i tak stoi :norty: po zamontowaniu do samochodu lekko spadło tylko do 12.79 12.82 i tak się utrzymuje

 

Odnośnie testu

 

kluczyk na pozycję 1: 12.6 12.7V :norty:

 

kluczyk na zapłon spadek na chwilę do 11.4v po czym momentalnie na 12.1 12.2v

 

Rozruch spadek do 10.3v

 

 

do tego oddałem do regeneracji alternator zostały wymienione dwa łożyska,przetoczony kumulator,szczotki nowe dolutowane do ori regulatora cena 100zł ale to pewnie zależne od Miasta

 

Powiem tak po tych zabiegach podczas jazdy jak xenony,świecą,ogrzewanie,radio 14.3 przy mocniejszym dodaniu gazu 14.4v

 

natomiast po wyłączeniu xenonów przeważnie 14.4 podczas jazdy 14.5

 

 

Ale mimo nowego aku,regeneracji alternatora,czyszczenia wszystkich przewodów jak tylko podgrzewacz się aktywuje to huśta obrotami od 14v do 13.3v jak przestanie grzać ładowanie 14.4 14.5v

 

 

Ten prostowniczek to fajna sprawa,cyfrowy wyświetlacz pokazuje jakie napięcie jest aktualnie np 14.4v jak i pokazuje jakim prądem ładuje i o ile obniża prąd

 

Posiadam już drugi akumulator autocraft jeden 40ah i ten mój 80ah oba trzymają po naładowaniu napięcie takie jak ma być.Banner od początku mimo zrobienia trasy 200km wytracał napięcie na drugi dzień.Można go było naładować zwykłym prostownikiem po czym miał 12.80v a na drugi dzień miał już 12.55.Te trzymają cały czas :norty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam naładowałem dzisiaj bannera i od razu widać,że coś z nim nie tak poniewaz po naładowaniu ma tylko 12.60V gdzie dwa pozostałe miały po 13.30v

 

po naładowaniu sprawdziłem areometrem jaki elektrolit jest no i w pierwszej celi na białym polu czyli,że w 50% naładowany w pozostałych 3 celach też na pograniczu białego.Jedynie w dwóch celach ledwo ledwo na zielone pole dopiero zaszło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Tyle kasy od ciotki poszło się...A jak dresy?

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Można? Można, brawo :cool2:

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Co za pasjonująca historia. Kolego wywaliłeś kupę kasy żeby stwierdzić, że hu...y akumulator jest hu...y.

Nie śledziłem całej opowieści, ale zamiast wydawać kasę na gówniane sprzęty kup jeden porządny i masz z bani 4-5 lat. Jeżeli w ogóle jeszcze będziesz jeździł tym samochodem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.