Skocz do zawartości

Odlaczenie/odciecie od pradu nawigacji.


drenkrom

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,


E90 z 2006 roku, automat. iDrive, nawigacja biznes.

Padl mi komputer od nawigacji i zazyna baterie nawet na kompletnie wylaczonym aucie.


Probowalem wyjac ten komputer ale mam klopot. Zdjalem panel nawiewu (wiec nie mam przycisku start/stop), zdjalem pod spodem ten mniejszy panel klimatyzacji.

Zdjalem ostatnia ramke pod. I mam problem - nie moge wyjac komputera bo zawadza galka zmiany biegow od spodu, a od gory ta 'wieksza' ramka ktora jest przykrecona. Sa na niej od frontu cztery wkrety torx (dwa pod panelem klimy, dwa pod ramka CD/DVD). Odkrecilem je co prawda ale ramka nie chce drgnac.


Aku jest detka a oprocz tego odlaczony mam przycisk startu...


Prostownika nie mam bo pozyczylem znajomym z pol roku temu a teraz sa na urlopie :D

W sumie z ciekawosci chce wiedziec jak sie wyciaga ten cholerny komputer albo czy jest w skrzynce bezpiecznik ktory odetnie mi wlasnie tylko ten komputer??


Jesli uda mi sie go dzis odlaczyc, to odpale na kablu, rozjezdze i podladuje - jutro rano jade z kompem do naprawy... Jesli nie uda - jutro rano bede jakos walczyl zeby go odpalic na droge :-/


Jakby co to jestem z Wroclawia, Biskupin :-)


Z gory dzieki za podpowiedzi.

Pzdr.

dren

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Jesteś pewien że to nawigacja nie działa? Jak akumulator padł to nawigacja jest odłączana, podobnie inne systemy typu właśnie start/stop. Pytanie kolejne, skoro nawet nie masz prostownika to co zamierzasz zrobić dalej?
3A0jS9b.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego aaben,

Nie pierwszy Twoj post widze w podobnym guscie.

Pytam o podpowiedzi a w zamian dowiaduje sie ze diagnoza jaka mam od mechanika i powod rozladowania akumulatora stwierdzilem 'organoleptycznie' jest oczywiscie bledny. I powalajace pytanie co zamierzam zrobic dalej...

No wiec powtorze co juz w sumie napisalem w moim pierwszym poscie i wiersz powyzej:

1. tak, padla nawigacja. potwierdzil mi to warsztat, pomijajac warsztat wszelkie objawy pasuja

2. nie, nie padl mi akumulator i dlatego chce naprawiac/wyciagac/odlaczac nawigacje - chce to zrobic poniewaz przez ta awarie rozladowalo mi akumulator

3. jak wyzej - komputer od nawigacji siadl. pomimo tego ciagle pracuje jakis wentylator komputera czy inny jego 'szumiacy' komponent - non-stop. dlatego chce go odlaczyc

4. planuje odpalic auto z kabli - bez roznicy czy uda mi sie komputer odlaczyc czy nie


Czy powyzsze w pelni rozwiewa Twoje watpliwosci i udziela odpowiedzi na pomocne mi pytania?

Dziekuje...

Pzdr.

dren

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.