Skocz do zawartości

Odczuwalne osłabienie, brak błędów 2.5 n52


xxxander3000

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Od razu napiszę, że miałem robione vanosy, wtedy był błąd vanosu. Robione już jakiś czas temu. Ogólnie wydaje mi się że auto ma słaby dół, czuć więcej mocy powyżej 4 - 4,5 tys, choć nie wiem czy to nie jest włąśnie taka charakterystyka tego silnika. Jednak ostatnio czasem ogólnie auto zamula, w sumie w pełnym zakresie szczególnie w dolnym, czuć że go coś trzyma, ostatnio przy przyśpieszaniu jakby tak PŁYNNIE podszarpywało, jakby coś trzymało. Choć wydaje mi się że czasem jest całkiem ok, szczególnie na chłodniejszym silniku. Podłączam się inpą i teraz nie ma błędów, na co ewentualnie zwrócić uwagę? co mogę sprawdzić, zdiagnozować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to być DISA. Jak miałem starą wersję oprogramowania silnika, nie było żadnych błędów. Po aktualizacji, oprogramowanie zaczęło od razu wykrywać problem z DISĄ. Widać w starszej wersji nie było odpowiedniego algorytmu żeby to wykryć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A powiedz, czy aktualizację oprogramowania jestem w stanie zrobić sam?

Mam kabel do tej pory korzystałem z inpy.

I kwestia tych disa, jak je zdiagnozować jak się do nich dobiorę?

Zastanawiam się żeby pojechać do serwisu BMW na komputerową diagnostykę czy wszystko działa jak powinno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualizacji sterownika silnika sam bym nie robił. Trzeba mieć do tego dobry sprzęt bo istnieje ryzyko zrypania tego. Możesz jakoś sprawdzić w INPIE jaką masz wersję może, tam jest zdaje się data w tej wersji. Ja miałem 2005 i chyba najnowsze oprogramowanie było z 2011 czy nawet 2015. Tutaj jest napisane jak to niby INPĄ przetestować: https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=70&t=331100 sprawdź to i daj mi znać, bo też będę z tym walczył w weekend :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiłem test disa to niby działają jeden jak i drugi, aczkolwiek mówią, że bywa tak, że w programie działa a mechanicznie jest uszkodzony.. hmm

Co do sterownika wysyłam screeny, chyba uaktualniony?


02a7b81a52091225gen.jpg


db79ccd363f9a8dbgen.jpg


A tutaj zastanawiają mnie te wartości z wykrzyknikiem... czemu tak jest, czy to normalnie czy źle ?


aa38cb7bc7262992gen.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.