Skocz do zawartości

[E61] lift nie działają światła odprowadzanie i przywitanie.


Adriano007

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. W swoim E61 lift mam odblokowaną funkcję świateł na powitanie oraz tzw. odprowadzanie do domu. Rzecz jest w tym, że raz udaje mi się że to zadziała a raz nie. Zaznaczam że w samochodzie w iDrive mam uaktywnione powitanie oraz odprowadzanie i ustawione na 35 s. Co i jak muszę mieć ustawione ze światłami tzn. w jakiej pozycji powinienem mieć ustawiony włącznik świateł, ewentualnie kierunkowskazów (w passacie b6 musiałem mieć włącznik świateł ustawiony na Auto)? Czy powitanie zapali się jeśli na zewnątrz panuje półmrok? Być może należy dłużej przytrzymać guzik na pilocie odblokowujący zamki? Ogólnie powiem szczerze że na początku jak kupiłem samochód ta funkcja fajnie sprawnie działała. Kilka dni temu w jednej z krakowskich firm spolszczali mi menu w CCC oraz odblokowywali w systemie funkcję świateł do jazdy dziennej oraz wyświetlanie prędkości na kompie. Czy aby przy tym czegoś mi nie popsuli? Będę wdzięczny jak ktoś mi pomoże.
Adriano007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Przełącznik świateł musi być na auto , oczywiście że mogli kodowanie to wyłączyć , jeśli nie zadziała to Podjedz do nich to jest 10 min roboty .
"Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa! Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dlaczego"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź akumulator, u mnie najpierw przestały działać światła powitalne, potem pojawiała się czasem informacja o zbyt słabym napięciu akumulator, aż w końcu pojawiała sie ciąle. Po wymianie aku jest dobrze.

Gdzieś na forum było napisane poniżej jakich wartości napięcia przestają działać światła powitalne i poniżej jakich wartości poajwia się błąd na zegarach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety włącznik ustawiony na auto i nic nie działa. Już dzwoniłem do tych ,,szpecy" i oni znowu twierdzą, że światła na powitanie oraz odprowadzanie to inny ,,rozdział" i nic przy nim nie grzebali. Zresztą sam i powiedziałem, że mam tę funkcję włączoną już. No nic na pewno do nich uderzę aby mi popatrzyli na to bo być może to oni coś pomieszali w systemie. Również zastanawia mnie sprawa z akumulatorem. Pomimo iż nie mam żadnych komunikatów aby był słaby to swego czasu kiedy czyściłem wnętrze chwilę miałem włączoną muzykę raz paliły się wewnątrz lampki i w tedy taki komunikat się wyświetlił. A tak poza tym średnio co dwa lub trzy dni muszę korygować godzinę na zegarku gdyż spóźnia. Muszę poszukać tych wartości akumulatora w E61 gdyż mam miernik i sam mogę to zweryfikować.


Dziś jak wsiadłem do samochodu po pracy spotkałem się z komunikatem Podwyższone zużycie energii elektrycznej podczas postoju. Pewne odbiorniki mogą zostać wyłączone. O co chodzi? Rano wszystko było w porządku. Chyba jeden z forumowiczów miał rację pisząc że być może z powodu słabe aku nie działa mi powitanie oraz doświetlanie drogi do domu. A o jakie odbiorniki może chodzić?


Po naładowaniu akumulatora wszystko hula jak należy :D - światła się załączają. W niedalekiej przyszłości a już na pewno przed zimą czeka mnie wymiana akumulatora.

Adriano007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.