Skocz do zawartości

n42b20 odpala i gasnie


qba_ony

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z autem przerobiłem kilkanaście postów ale nic nie pomogło. zapalając rano auto czasami zapali bez problemu, czasami zapali się obroty ok 6-7 tyś i zgaśnie, trwa to ok 2 sekundy, żeby ponowni go odpalić muszę piłować ok 1 minuty gazując i odpala. Jedzie normalnie nic nie przerywa. Sprawdzony pod rożnymi kompami pa soft, inpa i bosch brak błędów. Wymieniony czujnik położenia wału oryginał, wymieniona przepustnica i przepływomierz, filtr paliwa, sprawdzone świece oraz cewki bez uwag. doloty całe, pompa działa, ciśnienie prawidłowe. Na ciepłym silniku jak pojadę do sklepu również odwala jej i nie chce odpalić ponownie piłowanie.... co może być przyczyna? dodam że użyłem jeszcze środek do czyszczenia wtrysków zatankowałem PB98 bez zmian. Auto ma zamontowaną instalację LPG, odłączyłem lpg i jeździłem na samym PB tez nic to nie dało.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Przepraszam obroty 500/700. Wymieniłem również czujniki od wałków rozrządu ale nic to nie dało.

Prawdopodobnie problem jest z valvetronikiem, po odłączeniu kostki od silniczka vvt auto odpala oczywiście jest słabe. Sprawdziłem miernikiem i po przekręceniu zapłonu nie idzie prąd na silniczek. Wygląda że coś jest ze sterowaniem.

Pytanie czy za prace vvt odpowiada jedynie przekaźniki i moduł od vvt? czy też ECU?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli nie bylo by zasialna byl by blad .Ale sprawdz plus i mase sa podpiete kolo awaryjnego odpalania duzy plus a kolo niego masa.Pozatym silnik nie chodzi caly czas.Sterownik masz na podszybiu tez mozesz zdjac wtyczke i sprawdic zasialna.To jest osobny sterownik do valvetronik.Czasem padaja prowadnice nie silnik.Jak masz kompa zrob adaptacje bedziesz wiedzial czy wszystko ok bo wtedy slychac jak ustawia sie sinik.
Bylo N42B20 rozum wrocil jest M54 /cisza i spokoj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.