Skocz do zawartości

Automatyczne odsuwanie kierownicy i fotela kierowcy


piechu12

Rekomendowane odpowiedzi

Witam


Mam pytanie odnosnie automatycznego odsówania kierownicy + fotel kierowcy.

Posiadam BMW 525xd F11 2011r fotele mam z pamięcią oraz w Idrivie jest takowa funkcja w zakładce ZAMEK DRZWI - " Ostatnia zapamietana pozycja fotela"

Moje pytanie brzmi czy zaznaczenie tej funkcji mowi o tym ze przy wysiadaniu fotel powinien sie odsunąć aby ułatwić wyjscie a przy wsiadaniu przysunąc do zapamietanej pozycji ?? Dodam że kierownica po wylaczeniu zaplonu odsówa sie ku górze a przy wlaczeniu zaplonu wraca do mojej pozycji a fotel niestety stoi w miejscu.

Robiłem test z dwoma kluczykami... z drugim kluczykiem po otwarciu auta fotel od razu ostawil sie automatycznie ale tylko raz, pózniej już stoi w miesjcu. Wydaje mi sie ze poprostu ustawił sie do pilota ktory mial zapamietane inne ustawienia.


Moi mili jak to jest z tą funkcją " Ostatnia zapamietana pozycja fotela" ??? Jak to u Was działa?


Patrząc na ten filmik chyba fotel powinien też sie odsówać




Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Ostatnia zapamiętana pozycja fotela" znaczy dokładnie to co jest w tekście, czyli jak zostawisz ustawiony fotel przy wysiadaniu, to tak samo będzie on ustawiony przy (otwieraniu) wsiadaniu do samochodu. Funkcja ta nie mówi o tym, że fotel po otwarciu drzwi powinien się odsunąć. Jest to oddzielna funkcja, którą można zakodować w module sm.
peace & love
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Ostatnia zapamiętana pozycja fotela" znaczy dokładnie to co jest w tekście, czyli jak zostawisz ustawiony fotel przy wysiadaniu, to tak samo będzie on ustawiony przy (otwieraniu) wsiadaniu do samochodu. Funkcja ta nie mówi o tym, że fotel po otwarciu drzwi powinien się odsunąć. Jest to oddzielna funkcja, którą można zakodować w module sm.

 

Ok dzięki za odpowiedż ale jest to i tak troche dla mnie dziwne ze jest taka opcja w Idrivie "OSTATNIA POZYCJA FOTELA AUTOMATYCZNIE " która po zaznaczeniu jak i odznaczeniu nic nie daje... Mam zapisane swoje ustawienia pod nr 1 w pamięci i gdy rozreguluje fotel manualnie to tak czy inaczej po zaznaczeniu lub odznaczeniu opcji "OSTATNIA POZYCJA FOTELA AUTOMATYCZNIE: nic się nie dzieje.


Według mnie skoro w Idrive jest taka pozycja dokładnie brzmi tak : OSTATNIA POZYCJA FOTELA AUTOMATYCZNIE ( foto https://ibb.co/f9CiSd ) to jezeli mam swoje zapisane ustawienia pod 1 a ktoś inny wsiądzie i go rozreguluje to po następnym wejsciu do auta fotel powienien wrocic automatycznie do ostatniej zapisanej pozycji w pamieci - tak mi sie przynajmniej wydaje.


Jedyne co sobie zrobiłem to ustawiłem pod nr 1 w pamieci swoja pozycje do jazdy a pod nr 2 pozycje fotela max odsunietego i po zgaszeniu auta i otwarciu drzwi wciskam nr 2 i wtedy fotel odjezdza, i na odwrót gdy wsiadam ( zaplon wyłączony) wciskam 1 i fotel sie ustawia do mojej pozycji... jest to taka opcja pół automatyczna można by powiedzieć :)


Jaki jest koszt kodowania automatycznego odsuniecia fotela?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko jest kwestią kodowania. Może masz zakodowany ten wpis o fotelu w idrive czyli module huCIC a nie masz go zakodowanego w sm. Możesz sobie np. zakodować przecież HiFi dsp proff L7 i będziesz miał sterowanie w idrive ...tyle, że niedziałające jeśli nie masz tego na pokładzie.

Koszt kodowania, to koszt kabla enet (+-100 PLN) i trochę czasu w necie, a później w aucie. https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?p=2493665#p2493665

peace & love
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko jest kwestią kodowania. Może masz zakodowany ten wpis o fotelu w idrive czyli module huCIC a nie masz go zakodowanego w sm. Możesz sobie np. zakodować przecież HiFi dsp proff L7 i będziesz miał sterowanie w idrive ...tyle, że niedziałające jeśli nie masz tego na pokładzie.

Koszt kodowania, to koszt kabla enet (+-100 PLN) i trochę czasu w necie, a później w aucie. https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?p=2493665#p2493665

 

Być może jest jak piszesz Zbichu, kabelek mam poszperam popatrze co tam w kodowaniu piszczy i zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta pozycja w menu jest pozycja standardowa przy komfortowych fotelach i działa tak jak opisałeś. Sle wiem ze mozna tak zakodowac zeby fotel sie odsuwał. Tyle że moim zdaniem to głupia funkcja , nie bedzie chciało Ci sie czekac na te przesuwy. A i nie jestem pewien czy silniki wytrzymaja , w koncu zostaly zaprojektowane do okazjonalnej pracy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Dokładnie, kiedyś zakodowalem sobie tą funkcje (jak rownież unoszenie kierownicy) i nie dalej jak po tygodniu wróciłem do pierwotnych ustawień.

Jak pisze @saab - nie chciało mi sie czekać :)


Może jak ktoś jest naprawdę „słusznej postury”, to jest to przydatna funkcja... ale w innym wypadku to raczej bajer...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście może to być kłopotliwe ze względu na oczekiwanie przy pełnym odsunięciu, ale zakodować można również odległość na jaką ma się odsuwać fotel i wtedy nie czeka się długo. Można rzec, że w ogóle się nie czeka... no chyba że ktoś zajmuje pozycję za kierownicą jak Hołowczyc z oczami na szybie lub napadamy na bank.
peace & love
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie


Problem z z funkcją w idrivie OSTATNIA POZYCJA FOTELA AUTOMATYCZNIE rozwiązany.


Teraz funkcja działa jak nalezy, pokodowałem sobie wszystko w ESYS i od teraz kierwnica sklada sie w dwóch plaszczyznach oraz fotel odjezdza i przyjezdza z automatu.


Ogólnie działa to tak :

1,Siedząc w aucie wyłaczam zapłon kierownica chowa sie ku desce następnie idzie w góre fotel stoi do momentu otwarcia drzwi po czym delikatnie odjezdza.

2.Wchodząc do auta drzwi otwieram nic się nie dzieje, właczam zaplon fotel i kierwonica z automatu lecą do zapisanej pozycji pod nr 1 - jezeli nie chcemy aby fotel dosówał sie wtedy w Idrivie odznaczamy funkcje OSTATNIA POZYCJA FOTELA AUTOMATYCZNIE.


Jestem mega zadowolony z tej opcji fotel wcale nie leci do tylu tylko delikatnie odjezdza.


Kodowanie zrobiłem w module SM -CAFD-3000SM Global-EINAUSSTIEGSHILHE- ma byc MODUS FA SLV oraz EASY_ENTRY -Activ

Jeżeli chcecie zakodować długosc odjazdu fotela : EAH_VERFAHRWEG_SLV_PHYS > 00,3C (00,60mm)

100mm 3.93701 00,64

90mm 3.543309 00,5A

80mm 3.149608 00,50

70mm 2.755907 00,46

60mm 2.362206 00,3C

50mm 1.968505 00,32

40mm 1.574804 00,28

30mm 1.181103 00,1E

20mm 0.787402 00,14

10mm 0.393701 00,0A


Pozdro i Polecam tą opcje .

PS nie jestem BIG gabarit osobą :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
  • 11 miesięcy temu...
Hej piechu12

To co opisałeś powyżej to tylko kodowanie odjazdu fotela czy również odjazd kiery? U mnie tez tylko kiera się podnosi/opada ale nie odjeżdża w stronę deski. Fotel tez w miejscu.

Pozdr

Alex u mnie kolumna dziala przod tyl gora doł.... jak wsiadam do auta i naciskam zaplon to kolumna kierownicy wysuwa sie do mnie oraz w dół..... po wylaczeniu zaplonu najpierw idzie lekko dogory oraz wraca do deski.... Aaa i sprobuj tego kodowania:


Easy Entry axis inclination active

FRM > EINSTIEGSH_NG_AKTIV


Easy Entry axis length active:

FRM > EINSTIEGSH_LN_AKTIV


SEQUENCE SELECTION:

FRM > PRIO_ACHSEN > 1 albo 2


EASY ENTRY SEAT:

SM > EINAUSSTIEGSHILFE > Modus_FA_SLV


SM-3012 EAH_VERFAHRWEG_SLV_PHYS

default: 00, 3C - odjazd fotela (patrzec post wyzej co do dlugosci odjazdu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.