Skocz do zawartości

318CI N42B20 Dyferencjał


Arcziwroc

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Zaobserwowałem dzisiaj iż z dyferencjału po prawej stronie dochodzi cichy stuk. Nie słychać tego w samochodzie podczas jazdy natomiast słychać podczas ruszania gównie na wstecznym, Obejrzałem tylne zwieszenie na kanale i doszedłem do wniosku iż dźwięk dochodzi z wewnątrz dyferencjału. Sprawdzałem do na zapiętym biegu poruszając całym autem w tył i w przód. Dziek dochodzi z dyfra po prawej stronie. Znajomy mechanik obejrzał to i stwierdził że to przegub wewnętrzny prawy. Niestety takie części nie są nigdzie dostępne poza aso. DYFER o przełożeniu 3.38

Następną dziwną rzeczą jest to iż nie posiadam w tym dyferencjale korka spustowego oleju. Dziwne nie ? Zakładam iż nie uda mi się kupić przegubu tak więc penie kupie cały dyfer i po prostu go wymienię. Jak to jest z tą wymiana oleju. Mogę go wymienić na jakiś odpowiednik np motula ? W skrzyni olej też niby loglife a po wymianie na motula jest wyraźna poprawa. Zakładam że żeby wymienić olej będę go musiał wyssać strzykawką z wężykiem z wnętrza dyfra przez korek wlewowy bo chyba nie ma innej opcji (mówie tu o wymianie na samochodzie , wiadomo po demontażu można przechylić dyfer i wylać ze środka zawartość tylko czy warto zmieniać ten olej ?


ps może jest ktoś z okolic Wrocławia kto posiada taki dyfer (3,38) na sprzedaż?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Olej oczywiście warto wymienić, motul, fuchs czy co tam chcesz.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może źle to ująłem ale mi chodzi o ten element do którego przykręcana jest półoś w dyfrze. Znajomy oglądał to i stwierdził iż jest to przegub wewnętrzny. Dźwięk w każdym bądź razie dochodzi z wnętrza dyferencjału po prawej stronie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.