Skocz do zawartości

Turbina nie ciągnie od dołu bmw e91, 320d 163ps


le86

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam Bmw e91, 320d 163ps w automacie

- dałem auto do sprawdzenia na hamownie bo auto do 2300 obrotów praktycznie nie ciągnie

- okazało się że ma w sobie jakiegoś wirusa, co jak to pan stwierdził niepoprawni został wgrany bo został tylko zalany ogromnymi dawkami paliwa.

- po czym zaproponował wgranie swojego wirusa, po wgraniu auto dalej się zachowało jak wcześniej do 2300 nic ... po czym odczułem znacznie zmniejszenie zużycie paliwa

na jednym i drugim uzyskałem podobne właściwości w KM i NM


W aucie zostało wszystko wymienione, wyczyszczone, od kolektora ssącego, incerocela, odmy, filra powietrza, wyczyszczony EGR, przepustnicy ...


Miał ktoś podobny przypadek z takim brakami?

gdzie trzeba szukać przyczyny ? turbinę wymienić



Wcześniej miałem bmw e46 320d w manualu został wgrany wirus i nic takiego nie występowało auto jak najbardziej do niskich obrotów ciągało ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...


Miałeś przy tym jakiś błąd z komputera?

Jako błąd na desce mi sie nie świecił a jak to wyglądało po podpięciu to nie wiem bo raz że nie mam kabelków a dwa że się nie znam na takich rzeczach. Po mieście dało sie jeździć ale tak na trasie to była mordęga.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Winą u mnie była turbina, w sensie że padła i nie ciągła

- sterownik okazał się być dobry

- po wyciągniecie turbiny pan od razu zwrócił uwagę na - luz wzdłużny (dpf był zatkany) i podobno się tak dzieje - poszedł też dpf do regeneracji co potwierdziło mocne zabrudzenie

- turbina okazała się przez kogoś nieudolnie naprawiana jak by wymienił tylko sam wirnik, bez wymieniany reszty - łożysko stare, zmienna geometria miał urwane 4 zapadki ( szkoda gadać)

- źle nawet był ustawione nastawnik ...


po regeneracji jak i wyczyszczeniu DPF-a wszystko wróciło do normy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.