Skocz do zawartości

BMW F20 - Rok produkcji poduszek


Michael_S

Rekomendowane odpowiedzi

Rok produkcji poduszek powinien być zgodny z rokiem produkcji samochodu. Tak samo jak np szyby. Każda ma datę produkcji zgodną z datą produkcji auta.

Naklejka z tego co się orientuję powinna być cała. Raczej nie możliwe żeby tylko wystrzeliła poduszka pasażera, jak już to wystrzelają obie przednie. Z tym, że poduszka kierowcy jest łatwiejsza to wymiany, a pasażera z reguły wiąże się z wymianą całej deski, bo ta jest rozrywana przy wystrzeleniu poduchy.


Odpisałem ci na twój post też na angielskim forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem właśnie przed chwila kierownikk. Auto jest w serwisie BMW od środy ale dopiero wczoraj zabrali się za rozbiórkę deski. Jutro jadę zobaczyć jak to auto wygląda bez deski na żywo i zapytam się o sprawdzanie dodatkowe ewentualnych przecieków. Chyba, ze bmw wymieni mi poduszkę i kabel od poduszki a deske kupie uzywana. Ktoś sie orientuje jakie ceny naprawy sa w Polsce, albo ewentualnie sama wymian deski rozdzielczej ? co mi poradzicie w tej sprawie gra warta swieczki czy nie ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pisałeś, to samochód ma kategorię D, czyli był uszkodzony w wypadku, ale bez naruszenia elementów konstrukcyjnych, czyli np podłużnic. Stąd inna data na poduszce pasażera. Powyższy wypadek, prawdopodobnie wjechanie komuś w tył, może, a raczej na pewno jest też przyczyną wspomnianych przez ciebie jakiś przecieków wody do wnętrza. Ogólnie jeżeli ogarniesz źródło przecieku i je usuniesz, a samochód po za tym jest w dobrym stanie to wydaje mi się, że gra jest warta świeczki. Szkoda dobrego wozu. W polsce pewnie jeździłby jako bezwypadkowy. Mnie osobiście dobija w UK fakt, że nawet najmniejsza stłuczka i od razu samochód dostaje kategorię. A nie każda firma ubezpieczeniowa chce samochody z kategorią ubezpieczać, a jak już to sobie liczą jak za zboże. Powodzenia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie najważniejsze dla mnie ten przeciek. Nawet naklejki pod deska dziwnie wyglądają. Ma tylko przejechane dlatego go kupiłem a ze właściciel poprzedni "polka" to druga historia. Z ubezpieczeniem nie było tak źle. No nic jutro jadę zobaczę czy ja coś będę widział czy gdzieś się woda może przedostać ewentualnie płyn chlodniczy. Nie chce sprzedawać komuś dziadostwa bo juz dawno bym to zrobił. Ewentualnie powiem w serwisie BMW niech robią water leak test i zobaczymy. Jutro jadę ogadać auto jak wygląda bez deski próbie fotki zobaczymy. Na razie ciężko mi jest powiedzieć co zrobić. Edytowane przez Michael_S
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.