Skocz do zawartości

Strzelanie z okolic koła pasowego 530d


marcin910w

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć :)

W bmw e60 wydobywają się dziwne dźwięki z okolic koła pasowego. Problem występuje tylko gdy jest założony pasek sprężarki. Jeśli napnę pasek mocniej odgłosy się nasilają jeśli luzuję napinacz cichnie. Przedstawiłem to na filmiku.


Rolka napinająca wydaje się ok, tak samo sprężarka, pasek może tak strzelać? Dodam że leciało na niego trochę płynu chłodniczego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do napędu sprężarki jest wykorzystywana tylko rolka napinająca. O napinaniu paska mocniej miałem na myśli pasek sprężarki.


Czy koło pasowe może wydawać takie dźwięki?

Jeśli koła będzie naciągnięte mocniej w stronę sprężarki wtedy strzela, a jeśli w drugą stronę to jest ok. Mianowice: luzując napinacz sprężarki strzelanie cichnie, jeśli naciągam ten pasek strzelanie narasta. Odwrotnie jest z paskiem alternatora, jeśli go naciągam cichnie, jeśli luzuję strzela.

Koło z tego co widzę jest nieoryginalne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak u cb,ale u mnie do napędu klimy służy elastyczny krótki pasek z koła pasowego do sprężarki a dopiero pierwszy ogarnia cały osprzęt i tam jest napinacz.Sam już teraz nie wiem :duh:


Ps.u mnie koło nie puka jak się uderzy w rant.


Sprawdzilem w reaolem

http://www.realoem.com/bmw/pl/showparts?id=NJ91-EUR-11-2005-E61-BMW-535d&diagId=11_3796

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wykonałem następujące rzeczy:

Wyczyściłem bardzo dokładnie wszystkie rowki na kołach pasowych.

Wyczyściłem pasek i odtłuściłem, gdyż leciało na niego trochę płynu chłodniczego.

Tak jak wspominałem wszystkie rolki były ok.

Odkręciłem koło pasowe wału (tłumik drgań) i przykręciłem odpowiednim momentem według ksiązki i jakby po tym zabiegu hałas ustał, ale to może zbieg okoliczności.

Jeśli strzelanie powróci będę próbował z podmianą koła pasowego, bo właśnie je obstawiam za winne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.