Skocz do zawartości

BMW e39 3.0d brak podświetlenia automatycznej skrzyni biegów


Ghost1986

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Ostatnio wczoraj wymienić oświetlenie wewnętrzne na ledowe... Wszystko było ok aż do momentu kiedy przypomniałem sobie jeszcze o oświetleniu w schowku. Postanowiłem tą jedną ostatnią żarówkę wymienić pod napięciem bo mi się śpieszyło. No i w trakcie usiłowania zsunięcia tej metalowej blaszki którą trzeba zdjąć celem wymiany żarówki żarówka zgasła. Pomyślałem że akurat się spaliła. Wymieniłem na LED i... nic się nie świeci. Wymieniłem na inne zwykłe żarówki i też nic. Dodatkowo nie mam podświetlenia pozycji aktualnego biegu w automatycznej skrzyni biegów i nie działa mi podświetlenie w przycisku PDC. Generalnie czujniki parkowania wariowały bo muszę wymienić jeden czujnik ale po naciśnięciu na przycisk podświetlenie się zapalało lub gasło. Podejrzewam że zrobiłem przepięcie i muszę wymienić jakiś bezpiecznik tylko nie wiem który. Wszystkie bezpieczniki w schowku pasażera wyglądają na nienaruszone. Na które powinienem zwrócić szczególną uwagę? Wyczytałem na forum że ktoś miał taki sam problem z podświetleniem skrzyni biegów w e60 i trzeba było wymienić bezpiecznik ( do 2005r produkcji bezpiecznik nr 80 a po nim 89 i 11 ) W moim przypadku to rok 2003. Ewentualnie co innego może być przyczyną? Wszystko działało ok aż do czasu ruszenia żarówki ze schowka :/ :mad2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem bezpiecznik nr 38... Wyglądał na dobry. Wymieniłem na nowy i nic się nie zmieniło. Zauważyłem też że nie działa wyświetlacz na desce rozdzielczej ten z komunikatami o np braku płynu do spryskiwaczy itp. Po przekręceniu kluczyka w stacyjce kierownica nie ustawia się automatycznie. Nie działa też pamięć foteli. Manualnie mogę to zmieniać ale wcześniej działało automatycznie... :/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.