Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze

Wygląda jakby pod maskę ktoś nasypał wiadro piachu..efekt "nikt nie zagląda, nic nie się nie psuje". Nie jestem fanem mycia silników, ale tu jest przesada w drugą stronę. Jak to opony uniroyal to słaby wybór do tego auta, sporo osób narzeka, że auto źle się na nich prowadzi.


Tak to uniroyal rainsport 3, więc minus, pewnie klasycznie po taniości, aby było pod sprzedaż. Dowiedz się co i kiedy było robione, pewnie rozrząd nie a warto o nim pomyśleć. Ciekawe jakiej firmy są tarcze, zapytaj o to, sporo to powie o sposobie eksploatacji :wink:

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Kilka osób kupiło je (rainsport 3) do e60/e61 i auto stało się niestabilne, szczególnie przy prędkościach autostradowych, wymienili całe zawieszenie i dopiero po zmianie opon problem zniknął.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego ja jeżdżę na identycznych oponach i spisują się świetnie może dlatego że mam silnik N47 :mrgreen: a tak na poważnie to spisywały się świetnie nawet na autostradzie przy dużych prędkościach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z mojego doświadczenia z oponami Uniroyal Rainsport 3: genialne na wodzie, przyzwoite na suchym (choć są lepsze na suchy asfalt). Ich wadą jest to, że znikają w oczach i potrafią się wyząbkować. W każdym razie nie nazwałbym ich oponami budżetowymi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://images.tinypic.pl/i/00963/p8cojwujil9c_t.jpg


Byłem rzucić okiem, to są rzeczy które wymienił aktualny właściciel. Więc jak widać szału nie ma.


W miejscu zaznaczonym na poniższym zdjęciu widać olej, i nie nazwał bym tego delikatnym poceniem raczej.


http://images.tinypic.pl/i/00963/krzdlllqcgq2.jpg


Zapocony był również zbiorniczek płynu ze wspomagania.


To takie surowe fakty.


Pytanie jeszcze do was, po włączeniu zapłonu odrazu błąd zwiazany 4x4, poprosiłem żeby otworzył panoramę. Nie dało rady. Generalnie jeszcze jakiś błąd wyskoczył. Pan powiedział że od kad kupił auto czyli 6 lat temu tak jest z akumulatorem(podobno fabryczny, nie sprawdziłem), jest słaby jak auto postoi to błędy się pokazują, na codzień błędów brak jeśli samochód jeździł. Co wy na to? Bo dla mnie to trochę dziwne, kupił auto jak miało 60 tys przebiegu i nie wymienił akumulatora za parę groszy? Dziwne.

Zadzwonił później, dosłownie 5 min po tym jak że otwarl panoramę bo auto pochodziło.


Ja sobie temat chyba odpuszczę, chciałbym jedynie rozwiązać zagadki i być mądrzejszy na przyszłość. Jest to już i tak sporo ponad mój budżet żeby kupić i jeszcze trochę wlozyc a prócz tego co napisałem coś by się jeszcze znalazło.

A, na oleju na ta chwile zrobione już 20tys.


Dla poważnie zainteresowanych opowiem więcej na prv. Nie chcę anty reklamy robić.

:arrow: E91 325D+
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

W miejscu zaznaczonym na poniższym zdjęciu widać olej, i nie nazwał bym tego delikatnym poceniem raczej.


Zapocony był również zbiorniczek płynu ze wspomagania.

.

 

Pierwsze to pompa podciśnieniowa, dość standardowa usterka, drugie raczej się nie poci, zależy w którym miejscu.


Cena jest bardzo wysoka i musisz być świadom że pojeździsz trochę, licznik wybije magiczne polskie 200tkm i wartość spadnie o połowę.


Co do akumulatora to jakieś głupoty, to jest 3ltr Diesel, jeżeli akumulator jest słaby to samochód się nie uruchamia. Właściciel wygląda na strasznego dusigrosza.

3A0jS9b.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aaben jakie koszta usunięcia usterki, wiesz? Kwestia uszczelki czy grubsza sprawa?

Usterek i bolączek jest więcej ale nie chce oficjalnie czarnego PRu robić właścicielowi. Za tą cenę można chyba oczekiwać więcej..

:arrow: E91 325D+
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pocenie sie pompy vacum to wymiana oringa za pare zł.

Pocenie sie pompy wspomy troche dziwne bo tam zasadniczo nic sie nie dzieje wiec tez moze byc jakas uszczelka na wezu czy pod korkiem.

Potwierdzam ze na slabym aku pali sie kontrolka 4x4, po przejechaniu paru km, gasnie.

Ogolnie w tym aucie jak jest slaby aku to cuda sie dzieja wiec mozliwe ze szyber nie chcial dzialac:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadajac auto za 50 tys zl, wiedząc ze akumulator jest kluczowym elementem tego auta, załowac 200-300zl na nowy? troche bez sensu...

Ciekawy jaki olej byl lany i jak często zmieniany....

spieszmy się kochac e36, tak szybko odchodzą...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem. Ja do M5 kupiłem BOSCH SILVER 110Ah prad rozruchu 920a za 450zł. Nie sadzilem ze do 3.0d potrzebny jest większy, lepszy czy drozszy.
spieszmy się kochac e36, tak szybko odchodzą...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jedyne sensowne wyjście to oryginał? Z 1200zl do e60?


Jeszcze jeden temat mnie nurtuje. Właściciel powiedział. Mi że kiedyś podczas podróży szlag trafił mu jedna oponę, kupił 1szt za granicą i tak chyba trochę jeździł, bo do teraz taki setup ma.

Po przeczytaniu tematu związanego z oponami i xdrivem, budzi to we mnie niepokój. Słusznie?

:arrow: E91 325D+
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

xdrive to dosc madry system, nie przejmowalbym sie roznymi oponami na osiach

ale wlozyc inna opone na ta sama os i tak jezdzic to troche patologia :roll:

na oleju zrobione 20tys? tez troche nieladnie

problem z aku sie rozwiazuje a nie tak jezdzi

niby duperele za kilkaset zlotych ale tym bardziej swiadcza ze czlowiek o auto nie dbal, cholera wie co jeszcze sie dzieje ale jest zlewane

pochylilbym sie nad autem tylko jezeli cena bylaby meeega okazyjna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Czyli jedyne sensowne wyjście to oryginał? Z 1200zl do e60?

Nie, można kupić poza aso, zamiennik, ale też nie będzie kosztował 300,-

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.