Skocz do zawartości

Co jest potrzebne do Connected Drive


bambaryla

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Mam F25 z kwietnia 2013 w dość dziwnej wersji w pozytywnym słowa znaczeniu, otóż posiadam navi pro z NBT, VIN WBAWY310X00F05370.

Gdy próbowałem utworzyć konto na Connected Drive nie chciał przyjąć mojego VINu. Odpowiedź od supportu brzmi:


„Portal Connected Drive przeznaczony jest dla pojazdów wyprodukowanych od lipca 2013 roku, wyposażonych w moduł emulowania karty SIM (świadczą o tym opcje 6AC + 6AE na liście wyposażenia samochodu).”


1 właściciel auta nie zapłacił nawet za opcje bluetooth a wystarczyło dołożyć antenę i zakodować ponieważ moduł BT jest wbudowany w NBT.

Kolejna rzecz to taka że dodając telefon dostaje ostrzeżenie że nawigacja może łączyć się z internetem za jego pomocą.


Teraz moje pytanie brzmi. Czy te opcje 6AC i 6AE są czysto software’owe w mojej nawigacji czy wymagają jakiegokolwiek sprzętu?


Z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Kruk ale jakiego sprzętu mi tu brakuje? Oni mi napisali ze nie mam modułu „emulacji karty SIM”. Ja rozumiem ze potrzebowałbym „moduł z kartą SIM” a nie emulacji. Z tego wywnioskowałem ze ta emulacja to może kontaktowanie się z internetem przez sparowane telefon.

Oczywiście moja dedukcja może być funta kłaków niewarta :)


To brakuje mi jakiegoś sprzętu a jak to jakiego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Brakuje TCB, działać z usługami może tylko kupiony w ASO, koszt ok. 2tys.zł plus przewód do NBT.

Podjedź do ASO i dowiedz się czy masz możliwy taki retrofit.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja mam jeszcze ciekawszą sytuacje. Posiadam F10 z 03/2013 z NBT oraz TBC ale niestety nie mogę dodać auta do Connected Drive.

Zadzwoniłem na infolinie i usłyszałem, że w moim samochodzie jest starszy moduł TBC (prawdopodobnie z CIC) i on nie jest wspierany w Polsce. Konsultant dodał, że jak wyjadę za granice naszego kraju to usługi będą działały.

Na pytanie czy da się zrobić jakiegoś retrofita usłyszałem tylko nie. I aktualnie nie mogę nawet kupic RTTI...

Kupując auto cieszyłem się z NBT bo jest to nowszy system i będzie dłużej wspierany a tu taki psikus. Mam piękny duży ekran z szybką nawigacją, budynkami 3d i innymi bajerami...a funkcjonalność jak w moim drugim aucie wyposażonym w CCC bo nic nie działa :shock:


Przerabiał już ktoś ten temat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle to ja wiem ale myślalem, że jak juz ma nbt i tcb to bedzie wszystko dzialalo a tu niestety system niewspierany w Polsce i funkcjonalność konczy sie na sluchaniu muzyki :( bardzo sie zawiodlem na tym systemie bo niczym sie nie rozni funkcjonalnością od CCC. Jedyne różnice to szybkosc działania i wyglad.


Probował ktoś może odalić rtti przez bt? Po internecie krążą różne filmiki z taka opcja ale nigdzie nie znalazlem informacji jak to mozna zrobic i co jest wymagane. No i pytanie czy to w ogole bedzie dzialalo w Polsce po aktywacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Mam RTTI i nie przedłużę subskrypcji w następnym roku. Stanowczo lepiej działa RTTI w Google Maps. RTTI w BMW działa z opóźnieniemi niedokładnie . Masz trasę na zielono a jest korek i odwrotnie :) lokalizacja WAW więc zagęszczenie informacji duże :shock:

Pozdrawiam,



Trzastek

BMW Klub Polska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki trzastek za opinię! W sumie najbardziej zależy mi na kupnie usługi RTTI bo sporo korzystam z nawigacji. Wierzyłem, że po wykupieniu przez trójcę niemiecka firmy HERE będzie naprawdę dobrze a tu na to wychodzi, że dalej jest średnio i to w dużym mieście. Chyba jednak faktycznie zostanę przy telefonie.


A jeszcze jedno mam pytanie na temat TMC w Polsce, które jest dostępne ale komercyjnie. BMW ma w ogóle podpisaną umowę, z którymś dostawcą TMC? Działa to u Was?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.