Skocz do zawartości

Płyn do chłodnicy


Demorfia82

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Pokazał mi się komunikat o niskim poziomie płynu w układzie chłodzenia. Rzeczywiście trzeba trochę dolać. Czy można dolać obojętnie jakiego płynu typu Prestone lub Dynagel które są mieszalne ze wszystkimi płynami, czy płyn musi spełniać jakieś konkretne normy BMW jak np. w przypadku oleju silnikowego? Dolewka to ok. 100-200 ml.

Z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu też mialem taki dylemat. Nie znalazłem też konkretnej podpowiedzi w sieci. Stanęło w końcu na tym, że dolałem uniwersalnego czerwonego płynu do chłodnic aluminiowych na bazie glokolu. Po jakimś czasie zaglądałem kontrolnie do zbiorniczka ale nic się nie "pogryzło", rozwarstwiło, zmąciło. Tak dla scisłości twierdząc po kolorze raczej cały czas był w układzie oryginalny płyn.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbezpieczniej jest zawsze zrobić dolewke wody destylowanej a nie prestone czy innego płynu.

Potem przed zima w październiku należy wykonać test płynu testerem temperaturowym.

Jeśli trzyma - 33 stopni to dać sobie spokój z wymiana.

Mieszalem prestone z kilkoma plynami i nie polecam tej metody bo zmienia właściwości płynu.

Prestone w mieszance z płynem bmw daje dużo większe cisnienie w układzie chłodzenia przez to należy zmniejszyc jego ilośc w zbiorniczku.

MADE IN PRL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbezpieczniej jest zawsze zrobić dolewke wody destylowanej a nie prestone czy innego płynu.

Potem przed zima w październiku należy wykonać test płynu testerem temperaturowym.

Jeśli trzyma - 33 stopni to dać sobie spokój z wymiana.

Mieszalem prestone z kilkoma plynami i nie polecam tej metody bo zmienia właściwości płynu.

Prestone w mieszance z płynem bmw daje dużo większe cisnienie w układzie chłodzenia przez to należy zmniejszyc jego ilośc w zbiorniczku.

Co ty za dyrdymały opowiadasz co ci zwiększa ciśnienie????? płyn prestone!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prestone po zmieszaniu z plynem który miał aprobatę bmw sie zbuszowal i zwiększał cisnienie układu chłodzenia.

Stosunek mieszanki 2 litry prestone do 5 litrów bmw.

Po spuszczeniu tej zjebanej mieszanki przewody,uszczelnienie i korek wróciły do normy.

Bmw tylko toleruje swój własny płyn zamieszany z woda destylowana.

Kiedyś miałem prestone zalane w jeep grand cherokee i tez zjechał mi po 7 tysiącach km uszczelke pompy wody.

Prestone jest ok ale tylko do starych gratow!


PS.Mieszanki płynów robię w pojazdach od 30 lat więc moje doświadczenie na tym polu przekracza twoje marton.

MADE IN PRL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taaa bo Bmw jest takie niepowtarzalne ze nie toleruje żadnego innego płynu niż ori bmw, to olej tez bmw bo inny popsuje silnik, a i może tankować tez trzeba do Niemiec jechać po niemieckie paliwo, a inne rozpuści uszczelki i przewody paliwowe. Dawno się tak nie uśmiałem :duh: :duh: :duh: :duh:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Hejka. Nastała ta sama sytuacja, płyn od nowości nie był wymieniany, minimalnie go ubyło. Dlatego mam pytanie inni polecają Prestone inni Bmw, pytanie który oraz czy ktoś z okoli Częstochowy lub Opola zajmuje się wymianą bo w serwisie mi powiedzieli 350 zł za wymianę lub czy procedura spuszcza ja i odpowietrzania układu jest taka sama jak w e90 czy e46 ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.