Skocz do zawartości

Check engine - Błędy katalizator N43


Patrick96

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , od dłuższego czasu zmagam się z problemem z żółtym checkiem na desce rozdzielczej , pojawiają się następujące błędy:

-2Ef7 nieznany kod usterki

-2C31 czujnik lambda przed katalizatorem 1 ,regulacja (nieciągły)

-29D0 cylinder 4 z wypadaniem zapłonów (nieciągły)

-23F4 konwersja katalizatora (nieciągły)

-2A26 obszar 1 działania katalizatora , założone sterowanie(nieciągły)

Po wykasowaniu błędów , check zawsze powraca po +/- 100km.

Aktualny przebieg samochodu tj 170k KM , świece mam nowe niedawno zakładane , wszystkie cewki wymieniane w akcji serwisowej przy 110k KM , lecz nie dawno pojawił się błąd z wypadaniem zapłonu na 3 cylindrze to wymieniłem tą jedną aktualnie.

Próbowaliśmy ze znajomym założyć emulator przed katalizatorem , nie pomogło też.

Wtryski były rozbierane , są w dobrym stanie. Rozrząd wymieniony.

Co do diaska jeszcze może być ?

Ktoś coś poradzi , bo obawiam się najgorszego , że to będzie albo sonda lambda albo kat ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troszkę nie rozumiem dlaczego Nox, u mnie Nox się wysypał i w związku z tym pokazywał błędy Noxa, a to nie były te które są tutaj. Wypadanie zapłonu i katalizator- ja bym jednak sprawdził cewkę bo w tych silnikach często padają.


Noxa można usunąć z programu co przerabiałem u siebie i furga aż miło. Wypałem normalnie i przez specjalnym płynem podawanym wcześniej przez gniazdo sondy i nic to nie dawało na dłuższa metę. Tylko wywalić w diabły.

Katalizatorem tez się nie przejmuj mój ukradli albo jakoś się wykruszył (sam nie wiem), niemalże mam przelot i błędami czasami sypnie tylko - swoją droga szukam mufy na lambde, może się orientujesz jaka dać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.