Skocz do zawartości

Problem z otworzeniem/zamknie auta centralny zamek i kluczyk


pixu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

od 2 dni posiadam problem z otworzeniem auta z pilota. Mianowicie po przyjeździe z podróży jak zawsze wyłączyłem i zamknąłem auto z pilota. Na kolejny dzień samochód już nie chciał się otworzyć. Z uwagi, że posiadam 2 piloty dosłałem kurierem drugi pilot aby normalnie użytkować auto. Niestety drugi pilot też nie reaguje. Pomyślałem, że padł może akumulator(ma pół roku) lecz po otwarciu kluczykiem bagażnika normalnie świeci się światło i akumulator jest naładowany. Postanowiłem więc wymienić akumulator w kluczyku a dokładnie zaniosłem go do fachowca, który to zrobił, podładował mi baterie a później sprawdził czy jest sprawny. Do tego aby było mało jak kupowałem auto (jakiś roku temu) dowiedziałem się od sprzedającego, że zabezpieczył auto przed kradzieżą poprzez przecięcie/wycięcie czegoś w drzwiach od kierowcy i nie da się ich otworzyć z kluczyka(jakaś blokada antykradzieżowa). Poprosiłem młoda osobę aby weszła przez otwór na narty, włożyła kluczyk do stacyjki, przekreciła zapłon i otworzyła drzwi, w taki sposób udało mi się dostać do auta. Mogę go odpalić, jeździć ale nie mogę go zamknąć i otworzyć ani kluczykiem ani z pilota(na szczęście stoi w garażu). Teraz pytanie, co muszę kupić/naprawić aby móc normalnie otwierać i zamykać auto z kluczyka? Ewentualnie co zrobić aby działało otwieranie za pomocą pilota? Dziwne, że niby nagle rozkodowały się 2 kluczyki. Można je chyba zakodować wkładając kluczyk do stacyjki i przekręcając klucz w 1 pozycję następnie go wyjąć i trzymając logo bmw wcisnąć 3 razy przycisk otwarcia (lub na odwrót-zależy od modelu). Niestety u mnie to nie działa.

Ewentualnie czy jest ktoś w okolicy Rumii (pomorskie) kto mógłby pomóc lub chociaż podłączyć pod np. inpe i sprawdzić błędy itp? Ewentualnie kogoś godnego polecenia(jakiś zakład czy coś)? Z góry byłbym wdzięczny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

radio dziala elegancko, tez obstawiam wzmacniacz, we wtorek będę to ogarnial do końca bo dzisiaj zdążyłem aby rozebrać tylną klape :P

obstawiałem też moduł CAS ale mogę odpalić auto więc to raczej nie on.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 5 miesięcy temu...

Witam


Ja również mam problem.

Na wstępie powiem że u mnie odbiór radia jest słaby, słychać wszystko ale są delikatne zaniki sygnału.


Do sedna. Mam system keyless go, klamka kierowcy nie zawsze reaguje na dłoń, pasażera zawsze. W dodatku czasami (prawdopodobnie wiąże się to z awarią otwierania na dotyk) zamki zaczynają wariować i nawet kiedy próbuję wsiąść i odpalić to samochód zamyka się i otwiera naprzemiennie, po odpaleniu jest spokój. Na obu kluczyka to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
syrena alarmu z bateriami jest w tylnym prawym nadkolu od przedniej strony. Co do wody u mnie wlatywała między szybą dodam ze szyba jest oryginalna nie wymieniana . Myślę że po latach ten klej twardnieje albo coś się innego z nim dzieje .. niemam pojęcia ale jak zdjelem tylne oslony slupkow to po obydwu stronach było widać mokre plamy na nich.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.