Skocz do zawartości

[F30] Wymiana czujnika parkowania PDC przód


kamix

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, piszczy mi jeden czujnik parkowania z przodu. Jak przystawiam ucho to słychać dużo szybsze cykanie niż w trzech pozostałych. Na wyświetlaczu ciągły pisk.


Kupiłbym czujnik z Allegro. Pozostaje kwestia wymiany.


Czy ciężko jest się do nich dostać, czy trzeba zdejmować cały zderzak? Czy może odkręcić zderzak od góry lub od dołu i jakoś włożyć rękę? Czujnik lewy środek przód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, piszczy mi jeden czujnik parkowania z przodu. Jak przystawiam ucho to słychać dużo szybsze cykanie niż w trzech pozostałych. Na wyświetlaczu ciągły pisk.

Kupiłbym czujnik z Allegro. Pozostaje kwestia wymiany.

Czy ciężko jest się do nich dostać, czy trzeba zdejmować cały zderzak? Czy może odkręcić zderzak od góry lub od dołu i jakoś włożyć rękę? Czujnik lewy środek przód.

 

Próbowałeś podpiąć się pod komputer i wykonać test, sprawdzić czy są błędy czujnika? Ewentualnie skasować błąd?


M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby sie okazalo, ze czujnik jest do wymiany jednak, to niestety, trzeba sciagnac caly zderzak.

Za nerkami sa wloty gorne,ktore dotykaja prawie do zderzaka, w czesci dolnej jest wlot na intercooler tak samo dotyka do zderzaka - nie ma opcji wlozyc pod to reke.


Co na pocieszenie - jest bardzo duzo prostych instrukcji na youtube, jak sciagnac zderzak. Ja w okolo 20 minut zdejmuje w garazu.

Tu masz wideo o zmianie lamp - a do tego trzeba sciagnac zderzak:



Pamietaj, zeby wypiac wtyczke z oslony swiatla przeciwmgielnego po stronie pasazera (wtyczka do wiazki czujnikow w zderzaku).

Mozna zostawicta wtyczke, ale wtedy bardzo ostroznie manewruj zderzakiem.


Powodzenia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.