Skocz do zawartości

Bmw e39 3.0d plama oleju z wydechu końcowego


marcinl-lewandowskie39

Rekomendowane odpowiedzi

Kolejny problem dzisiaj zauważyłem plame oleju z wydechu .olej nie poleciał prosto z rury tylko z puszki+ wyleciała jakby taka sadza (pyłek) ( wygląda na to ze jakąś dziurką )Była to spora plama ,wytarłem do sucha ostatni tłumik zrobiłem ok20km i jest sucho .Olej w normie ,zdjąłem wąż do interculera jest troche oleju ale ten olej był tam od zawsze tak długo jak mam auto ,czyli 2 lata.Auto zbiera sie ok nie kopci .Jakieś pomysły??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Turbina puszcza olej w wydech, innej opcji raczej nie ma, radziłbym zweryfikować jej stan.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa wygląda nastepująco z tego wydechu to raczej wycieka woda wymieszana z sadzą (smakowałem ,wąchałem i napewno nie ma zapachu ropy czy oleju) ale sprawdzałem stan oleju i o dziwo ubyło oleju do min na miarce a od wymiany zrobiłem raptem 1,5tyś kilometrów dotychczas nie ubywało oleju od wymiany do wymiany Wpadła mi na mysl odma i co sie okazało nie ma zadnego filterka tego filcowego w srodku po prostu pusto,i tu mój błąd bo ok 2 miesiące temu wymieniałem pokrywe zaworów (oczywiście uzywaną) i nie sprawdziłem czy wśrodku jest filterek ,pomyslałem ze skoro jest przykręcona pokrywa od odmy to i w środku jest ok. Teraz pytanie czy brak tego filterka miało wpływ na ubytek oleju w silniku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa wygląda nastepująco z tego wydechu to raczej wycieka woda wymieszana z sadzą (smakowałem ,wąchałem i napewno nie ma zapachu ropy czy oleju) ale sprawdzałem stan oleju i o dziwo ubyło oleju do min na miarce a od wymiany zrobiłem raptem 1,5tyś kilometrów dotychczas nie ubywało oleju od wymiany do wymiany Wpadła mi na mysl odma i co sie okazało nie ma zadnego filterka tego filcowego w srodku po prostu pusto,i tu mój błąd bo ok 2 miesiące temu wymieniałem pokrywe zaworów (oczywiście uzywaną) i nie sprawdziłem czy wśrodku jest filterek ,pomyslałem ze skoro jest przykręcona pokrywa od odmy to i w środku jest ok. Teraz pytanie czy brak tego filterka miało wpływ na ubytek oleju w silniku

Po pierwsze - ten filterek ma za zadanie wyłapywać opary oleju z powietrza, które pochodzi ze skrzyni korbowej aby jak najmniej tego oleju leciało do turbiny. Czy jego brak może zwiększyć zużycie oleju silnikowego - trudno powiedzieć ale wydaje mi się, że chyba nie aż tak istotnie. Teoretycznie brak filterka powoduje, że większa ilość oleju frunie na wirnik turbiny.

Co do samego zużycia oleju - zejście do minimum po 1,5 tys km od wymiany - czy to dużo, czy mało? Zależy jak na to spojrzeć - jeśli wcześniej nie miałeś takich ubytków to jest to spora ilość. Jeśli natomiast spojrzeć od strony tego co dopuszcza BMW w książkach - litr oleju na każde 1000km - to nie jest dużo no bo mieścisz się w tej normie.

Dla świętego spokoju - załóż filterek i obserwuj czy się coś poprawiło.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.